Yücel Alpay Demir: Kılıçdaroğlu Türk milliyetçilerinden özür dilemeli

Türk Ocakları Kocaeli Şubesinin eski Başkanı Yücel Alpay Demir, Türk Ocakları İstanbul Şubesinin görevden alınmasına neden olan sempozyum hakkındaki görüşlerini açıkladı

Büyütmek için resme tıklayın

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve eski il başkanı Canan Kaftancıoğlu’nu eleştiren Yücel Alpay Demir konuyla ilgili şunları yazdı:

TÜRK DEVLETİNE SERİ KATİL DEMİŞ

“Eminim Sempozyum’dan sonra doğru düzgün uyumamıştır Cezmi hoca,
Zaten uyuyamaması da gerekir!
Öyle ya, sen ömrünü Türk Milliyetçiliği fikrine hizmete ada, sonra bir sempozyum düzenle ve gelmemesi gereken birileri gelsin sende bütün Türk Ocaklıların, bütün Türk Milliyetçilerinin ve belki de o güne kadar Türk Ocaklarının adını dahi bilmeyen bilse de önemsemeyen herkesin hedefi haline gel.
Hatta bu olay yüzünden mevcut diğer eski-yeni Türk Ocağı şube başkanlarını ve yöneticilerinin telefonu susmasın!
Bu işler böyle, bir hata bazen kişilere ve kurumlara büyük zararlar verebiliyor!
Böyle önemli konularda yapılacak programlar öncesi ince fikirli olarak, titizlikle hareket etmek lazım!
Evet,
Maalesef, İstanbul Türk Ocağımız, Türk Ocaklarımızın kuruluşunun 110. Yılı vesilesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile birlikte düzenlediği,
İslam coğrafyasının önemli bir sorunu olan,
“Günümüz İslam Dünyasında Meseleler ve Çözüm Yolları 2” başlıklı sempozyumuna,
Fikren ve zikren Türk Ocakları ile hiç uyuşmayan, bağdaşmayan!
“Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılamak” ve ayrıca “Cumhurbaşkanına hakaret” suçlarından 4 yıl 11 ay 20 günlük hapis cezası Yargıtay tarafından onanan, siyasi yasaklı!
Türk Devletine Seri Katil demiş! Resmi olarak İl Başkanlığı sıfatı bulunmayan Canan Kaftancıoğlu gelmiş ve Ocak Başkanı Cezmi Bayram Hoca ile yan yana oturmuş!
Oturma düzenini kim planlamış, bilerek mi yapmış bilemem ama, en baştan planlanan amaç buysa tam 12 den vurmuş?
Büyük hata!
Cezmi bayram ve yanında Canan Kaftancıoğlu! yan yana!
Hiç yakıştıramadım!
*

CHP’Lİ OLUNCA SAKINCA OLMAZ AMA

3 Dönem Türk Ocakları Kocaeli Şube Başkanlığı yapmış, Türk Milliyetçisi, Atatürkçü, Ulusalcı Solcu, Vatansever “Merhum Kamer Genç Gibi” Pek çok Cumhuriyet Halk Partili aydını misafir etmiş, toplumunun tanışmasına normalleşmesine, ön yargıların azalmasına gayret etmiş bir Türk Ocaklı olarak, hiç yakıştıramadım!
Ve yine bir Türk Ocaklı olarak, bize yaşatılan bu görüntü kirliliğini uygun bulmadığımı, kınadığımı belirterek sempozyuma, katılanlar ve sempozyumda konuşulanlar hakkında görüşlerimi sizlerle paylaşmaya devam etmek istiyorum.
*
Türk Ocaklarının belediyeler ve seçilmiş belediye başkanları ile birlikte ortak faaliyetler yapmasında bir mahsur var mı? Tabi ki yok.
Sadece Türk Ocakları değil! Her Dernek yapıyor.
Bu Belediye CHP’li olunca bir sakınca olur mu? Neden olsun biz de yapıyoruz!
Ak Partili Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kabul etse imkan verse iletişim kurabilsek onlarla da Milletimizin yararına ortak projeler yaparız!
Yeter ki, yok sayılmayalım!
Yine de tüm bu yaşananlar, dünyanın sonu mu? Elbette değil.
Türklüğe bir zararı var mı? Asla.
Pe ki en Büyük zarar kime? Tabi ki Türk Ocaklarının kurumsal kimliğine!
Uzun zaman unutulacak gibi değil!
*
Pe ki yapılan bu büyük hatada en büyük pay kimim?
Cezmi hocanın mı?
Hepsi değil!
Bence Hatanın çoğu, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçtaroğlu’nun.
*

KILIÇDAROĞLU BİRAZ DÜŞÜNCELİ OLSA…

Yani, Sayın Kemal Kılıçtaroğlu biraz düşünceli olsa, kendisinin dahi katılmasının “yaşadığımız siyasi hassas dönem dolayısıyla” Türkçü Çevrelerce eleştiri alabileceği,
Programın İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile birlikte düzenlenmesi ve bir diğer ev sahibi olan Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun üyesi olduğu partinin Genel Başkanı olması, Belediye başkanının da kendi Genel Başkanlarını davet etme haklarının bulunması hasebiyle, yine de bu kadar tepki almayacağı “ulusal basına çıkacak, internette TT olacak kadar da değil” hatta herkese açık bir sempozyum olduğu için tepki verenler olacağı kadar toplumumuzun normalleşme ihtiyacına katkı sağlayabileceği düşüncesi ile hoş karşılayanların bile olabileceği bir ortama,
Türkçülerin, Türk İslamcıların olduğu bir ortama!
Türk Milliyetçiliği ve Türkçülük fikrinin düşmanı sayılabilecek fikirlere sahip birini yanında götürmesi ve ya gelmesine müsaade etmesi bence sadece ve sadece Sayın Kemal Kılıçtaroğlu’nun hatası.
Büyük gaf!
*

ÖZÜR DİLEMESİ LAZIM

Siz, Canan Kaftancıoğlu’ndan vaz geçmemiş olabilirsiniz, ama!
Bunu kamuoyuna gösterme yeri Türk Devletinin ve Türk Yargısının kararlarına meydan okuma yeri, bu büyük Türk Devletin kuruluşunda emeği olan, canı-kanı olan Türk Ocakları ve düzenlediği sempozyum olmamalıydı!
Bence sayın Kemal Kılıçtaroğlu Canan Kaftancıoğlunun davet edilmesinin yetmezmiş gibi resmi bir unvanı olmamasına rağmen protokolde yer verilmesinin hata olduğunu kabul ederek, Türk Ocaklarının kurumsal kimliğinden ve bütün Türk Milliyetçilerinden özür dilemesi lazım.
*

KARL MARX’İN NE İŞİ VAR?

Kendisi, daha önce Başka şubelerimizi ziyaret etti, Çayımızı içti, sohbet etti, yine bu sempozyumunun birincisin olan 2018’de CHP’li Kartal Belediyesi ile yapılan programın açılışında da bulundu, sorun oldu mu?
Hayır.
Evet Kemal Başkanım sen gel,
Partinizde ki Milliyetçiler, Vatanseverler, Atatürkçüler her gün gelsin DE!
Canan Kaftancıoğlu’nun Türk Ocaklarında ne işi var?
Örnek ver, ver de!
Verdiğin örneğin içinde Karl Marx’ın ne işi var!
Örnek verecek düşünür mü kalmadı da İslam Dünyasının yaşadığı sorunları Marx’dan alıntılar yaparak çözmeye çalıştın.
Tüm bunları geçtik diyelim!
Canan Kaftancıoğlu diyememiş mi!
Kemal Başkanım, benim düşmanı sayılabileceğim bir fikrin Ocağının sempozyumunda hem de ne önde ne işim var!!!
Bunu herkese anlatsak, bizim örgüte nasıl anlatacağız(!) Demesi lazım değil mi?
Nerden Baksan Tutarsızlık…!
*

TÜRKLÜĞÜ İLE SORUNU OLMAMALI

Artık bu saatten sonra ne söylense boş,
Ocaklarımıza her partiden insan gelebilir ama Devletimizin Üniter yapısı ile sorunu olanlar, bu minvalde resmi ceza alanlar asla!
Mevlana kim olursan ol gel demiş de, biz de Mevlevi değiliz, o kadar da değil!
Türk Ocaklarına gelecek kişilerin, Atatürk ile Türklük ile, Türk olsa bile Türklüğü ile sorunu olmamalı!
Kadın, Ben Mustafa Kemal’in askeri falan değilim bile dedi!
Ve Hala CHP çatısı altında siyaset yapabiliyor!
PES.
*
Bence yapılan her doğru davranış takdir edildiği gibi, her yanlışın da bir bedeli olmalı,
Türk Ocaklarının 110 yıllık şanlı tarihine yapılan bu saygısızlığın telafisi için yaklaşık 53 yıl, “yeteri kadar” başkanlık ve yöneticilik yaparak hizmeti dokunan Cezmi Bayram hocamızın ve tüm yönetim kurullarının acilen istifa etmesinin,
Ardından da Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçtaroğlu’nun da nezaketen Bütün Türk Ocaklılardan özür dilemesi gerektiğinin doğru olacağını düşünüyor ve Bir Türk Ocaklı olarak talep ediyorum.
Şayet Devletimizin ve Milletimizin iyiliğini birlik ve beraberliğini partilerimizden ve kendimizden fazla önemsiyorsak!
Kamuoyuna ve Yüce Türk Milletine saygılarımla,
Yücel Alpay Demir.”

29 Haz 2022 - 14:23 - Güncelgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak En Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan En Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler En Kocaeli editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı En Kocaeli değil haberi geçen ajanstır.

03

Yücel Beye Açık Mektup - Yücel Bey, Türk Ocağı siyasete meze olmasın derken siyasetten geri durmadığını ilan etmiş. Kaftancıoğlu gelmiş, oturmuş ve dinlemiş. Bozkurt gölgesinde İslam konulu bir bilimsel faaliyetin açış konuşmalarını ve bildirileri dinlemiş üstelik. Türk Ocağı davet etmemiş ama beklenmedik misafir olduğu her halden belli Kaftancıoğlu gelmeyi kendine ar etmemiş. Gelmişse ağırlamak mı, yoksa geleni kovmak mı Türk Töresine yakışır? Yücel Bey, her konuda yazmak alelade siyasi görüşler ifade etmek yerine ağır ol, molla desinler tavrı Ocaklıya, Hars Heyeti Başkanına daha çok yakışır. Bugün gazete haberine canı sıkılsın, Akşener'e yarın Kılıçdaroğlu'na öte gün başkasına kalemi ile sallasın. Sonra parti siyaseti üstü vs. Ayıp oluyor. Bu üslup ile bir siyasetçi muhatap olur da herkesle konuşma, meramı anlatma mesafesinde görülürsünüz bilmem ama Türk Ocağı kaybeder. Kılıçdaroğlu'ndan özür beklemek ne yahu. Cezmi Bayram'ın istifasını istemenizi anlarım da Kılıçdaroğlu'ndan özür bekliyor Yücel Bey. Güler misin, ağlar mısın? Siyaset üstü imiş. Cezmi Bayram'ı araştırdım. Adamı tanımam ama adamın ufku geniş, belli ki derdi herkese ulaşsın istiyor. Anlatacak sözü olan, sözünü söylerken kırk defa tartar. Milliyetçiler siyasette gibi davranamaz, dernek işinde..

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Temmuz 16:56
02

sinan - adam döktürmüş, tane tane anlatmış, helal olsun.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 29 Haziran 17:48
01

Baki̇ T.küçük - HEP KAVGA HEP KAVGA.YORULDU MİLLET..Bİ SAKİN OLUN.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 29 Haziran 16:01


Anket Sizce Kocaelispor'un kulüp başkanı kim olmalı?