Mustafa Kocaman: 8.5 milyon değil 8.5 bin TL

0

Kartepe Belediyesi’nin Haziran Ayı olağan meclis toplantısı Kartepe Belediye Başkanı Av. M. Mustafa Kocaman başkanlığında gerçekleştirildi. Kartepe Belediyesi yeni hizmet binası meclis salonunda yapılan ilk oturumda 6 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

BAŞKAN YARDIMCILARI ATAMALARI
Meclis toplantısında atamaları yapılan Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Yaman, Orhan Akyüz ve Murat Balaban hakkında bilgi verilirken, Plan ve Proje Müdürlüğü’nün “Kuzey Marmara Otoyolunun Kurtköy-Akyazı Kesimi Projesinin Uzunbey Mevkiinde değişen kamulaştırma hattı, güzergâhı değiştirilen Adapazarı-İstanbul Kuzey Geçişi Hızlı Tren Hattı Güzergâhı Projesinin ve mevcut demiryolu hattında değişen kamulaştırma sınırının planlara aktarılmasına ilişkin Uygulama İmar Planı Değişikliği hakkında komisyonun ek süre talebi oy birliği ile kabul edildi.

MUHTARLIKLARA 5 YIL TAHSİS EDİLDİ
Plan ve Proje Müdürlüğü’nün “Köseköy Mahallesi’nde uygulama imar planı değişikliği teklifi, meclis toplantı yeri değişikliği, belediye hizmet birimlerinde kullanılmak üzere araç kiralama hizmeti alımı için gelecek yıllara yaygın hizmet yüklenmeleri, belediyeye ait muhtarlık ofisi olarak kullanılan ve tahsis süreleri sona eren yerlerin ilgili muhtarlıklara 5 yıl bedelsiz tahsisi, Maşukiye Mahallesi’nde uygulama imar planı değişikliği maddeleri oybirliği ile kabul edildi. Meclis gündemine alınan gündem maddesi oy birliği ile kabul edilerek Arşiv Müdürlüğü’nün kurulması da onaylandı.

MÜMKÜN OLMAYACAĞINI BİLİYORLAR
Meclis toplantısı sonunda kamuoyunda gündeme gelen konularla ilgili açıklama yapan Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “Geçmiş meclis toplantılarında gündeme gelen, belediye personelinin bireysel hatasından kaynaklanan rakamsal sonucun ülke genelinde gündem olması beni üzmüştür. Bu meclis salonunda bulunan herkes Kartepe Belediyesi’nde 8.5 Milyon TL’lik çiçek harcamasını mümkün olmayacağının bildiğinin farkındayım” dedi.

BU DOĞRU DEĞİLDİR
Sözlerine devam eden Belediye Başkanı Kocaman “Belediye çalışanımızın istemeden yaptığı hata ile 8.5 bin TL’lik çiçek alımı işinin 8.5 Milyon TL göstermesi ulusal gündeme hatta gazi meclise taşınması, basın mensuplarının belediyemiz tarafından aydınlatıcı basın açıklaması yapılmış olmasına rağmen mecliste kullanılması bizleri açıkçası çok üzdü. Bunun doğru olmadığını siyaset, belediyecilik, meclis üyeliği yapan herkesin bilmesi gerekiyordu” açıklamasında bulundu.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin