Alevi gençlere CHP’li genel başkan

2

Başkanlığını Kocaelili Doğan Demir’in yaptığı Alevi Kültür Dernekleri (AKD) Genel Merkezi, gençlik kolları genel başkanlığına tanıdık bir ismi atadı. Bu isim Anıl Deniz Pişkin.

İL BAŞKAN ADAYI OLMADI
Anıl Deniz Pişkin, Kocaeli Üniversitesi mezunlarından. CHP’de bir süre siyaset yaptı. Üniversite Komisyonu başkanlığını yürüttü. Bir ara il başkanlığına aday olmak istedi, ancak son anda vazgeçti.
Fatma Kaplan Hürriyet CHP’nin İzmit Belediye Başkan adayı ilan edildiğinde İzmit İlçe Örgütündeki programın sunuculuğunu da yapan Pişkin, seçim döneminde sıklıkla İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar’a eşlik etti.

GENEL MERKEZ?
Geçen dönem İzmit Belediye Meclis üyesi ve AKD Kocaeli Şube Başkanı Birol Sağlam’ın yönetim kurulunda görev yapan Pişkin, söz konusu gençlik kolları genel başkanlığı ile siyasete bir süre ara verecek mi? Yoksa CHP Genel Merkezi düzeyinde daha üst görevlere talip olacak mı?
Alevi Kültür Derneklerinin Türkiye genelinde 97 şubesi bulunuyor.

Anıl Deniz Pişkin

 

2 YORUMLAR

  1. Körler sağırlar birbirini ağırlar. Ayrıca derneğe siyaset karıştırarak derneği siyasi hesaplara alet edenleri kınıyorum. Bir alevi olarak bunları görüp istifa ettim

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin