Ulaşım Park’ı şoförler mi yönetiyor?

4

Kocaeli Büyükeşehir Belediyesi’ne bağlı Ulaşım Park’ın araçlarından Kullar-İzmit-Umuttepe güzergahında çalışan 600 numaralı hattan şikayet var.
Başiskele’ye bağlı Doğantepe Mahallesi içerisinden de geçen otobüs hattından mahalle sakinleri memnun değil.

5-6 AYDIR
Doğantepe Mahallesi muhtarı Mithat Öztürk, En Kocaeli’ye yaptığı açıklamalarda, 600 numaralı hattın güzergahını kullanmadığını ve insanları mağdur ettiğini ifade etti.
İşte muhtar Öztürk’ün açıklamaları, “600 numaralı hat 5-6 aydır güzergahını kullanmıyor. Normalde Kullar’dan çıkıp; Cumhuriyet Caddesi’nden geçen otobüslerin İstiklal Caddesi’ne girmesi gerekiyor ama şoförler girmiyor.

DEFALARCA DİLEKÇE VERDİK
Şoföre bunu sorduğumuz zaman ise bize yolu bahane ediyor. Nedeni ise yolun bozuk olması ve yapılmamış olması. Seçim dönemi geldiler. Şikayetlerimizi dile getirdik ‘Yapacağız’ dediler ama yapmadılar. Günde zaten 5 sefer geçiyor. Birde yüksek okullara giden özel halk otobüsler İstiklal Caddesi’nden geçiyor. Güzergahını değiştirmiyor. Defalarca söyledik, dilekçe verdik ancak çözüm üretmediler. Hatta bir şoför, ‘Muhtar oturacağına, yolu yapsın’ bile demiş.

ŞOFÖRLER Mİ YÖNETİYOR, YÖNETİCİLER Mİ?
Biz bu güzergahın değişmesini istiyoruz. Otobüslerin Fidanlık tarafından gitmesi gerekiyor. Kartonsan tarafından gidiyor şu an ama boşuna o yolu kullanıyor. Sanki otobüsler para kazanmasın diye yol çıkıyor. Dilekçelerimiz hep yanıtsız kaldı. Nedeni nedir? Ulaşım Park’ı şoförler mi yönetiyor, yöneticiler mi?”

4 YORUMLAR

  1. Siz yola çıkmaya usenin mahmutpasadan kartonsandan geçmesin dogantepw merkeze in ozaman ordan bin araban a böyle habermı olur hiç memnun digilseniz kimseye suç bulmayın özel aracinizla gidin millet eve araba istiyor bende evden çıkıyorum 1 kola metre sonra otobüse biniyorum Allah şoförlerin yardımcısı olsun o kadar mal insanımız varki bizim soforleri deli ediyorlar saçma saçma soru soruyorlar adam napsın kime ne cvp versin sözüm herkese digil tabiki …

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin