Büyükakın ve Hürriyet mecliste atıştı!

1

Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs ayı toplantısının hemen ardından İSU Genel Kurulu gerçekleştirildi.

HÜRRİYET PARAYI İSTEDİ
İSU Genel Kurulunda İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet söz istedi. Hürriyet, “Bizim de İSU’dan dolaylı yoldan Kocaeli Büyükşehir Belediyesinden 5 milyon TL alacağımız var. Acaba İzmit halkının bu parası ne zaman ödenecek? Bayramdan önce ödenirse çok memnun oluruz” dedi.

SÖZÜNÜZÜ TUTMADINIZ
Büyükşehir Belsdiye Başkanı Tahir Büyükakın ise, “Yahyakaptan’daki K2 Kavşağı projesinden bizim de İzmit Belediyesinden 5 milyon TL alacağımız var. İzmit Belediyesi o protokolde üzerine düşenleri yerne getirmedi” dedi.

HUKUKA AYKIRI
Bunun üzerine Hürriyet, “o protokol hukuka aykırı. Gerekirse bir hukukçu o protokolün hatalı ve hukuka aykırı olduğunu anlatırım” dedi. Büyükakın, “İzmit Belediyesi sözünü tutmadı” ifadelerini kullandı.

NEVZAT DOĞAN’DAN İSTEYİN
Hürriyet, “Sizin partinizin başkanıydı benden önceki başkan. Gidin Nevzat beyden tahsil edin. Gerekirse kişisel borç düzenleriz. Ben İzmit halkı adına o parayı istiyorum” dedi.

BİZİM DE ARSALARIMIZ VAR
Büyükakın da, “Bizim de İzmit Belediyesine ücretsiz tahsil ettiğimiz arsalar var. Biz de bunları geri mi isteyelim?” diye sordu. Hürriyet ise, “Ben parayı İzmit adına istiyorum” dedi.

SİZ İSTEYİNCE ÖYLE BİZ İSTEYİNCE BÖYLE
Büyükakın buna cevaben, “Siz isteyince İzmit adına istiyorsunuz da biz isteyince kendimiz için mi istiyoruz? Biz de bu vatandaşa hizmet ediyoruz” dedi.

ŞANTİYEMİZİ KAPADINIZ
Bunun üzerine konuyu değiştiren İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Zaten bizim şantiyelerimizi de kapatmışsınız” dedi.

ŞANTİYENİZ YOK
Büyükakın ise, “Sizin bir şantiyeniz yoktu. Bahsettiğiniz döküm sahası konusunda sizi eksik bilgilendirmişler. O bölgede şehir hastanesinden çıkan atıkların yola takviye yapılması için kurıldığı yerdi. Ama buraya hafriyat dökmeye başladınız. Bu daha önceden süregelen bir konu. Biz de kapattık” dedi.

BİZE DENK GELDİ
Hürriyet ise, “Demek ki bize denk geldi. Önceki dönemde kapatılmamış. Biz gelince hemen kapatıldı” dedi ve tartışma sona erdi.

1 Yorum

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin