Bem-Bir-Sen İzmit Belediyesine çıkarma yaptı

0

İzmit Belediyesi’nde yetki tartışması sürüyor. KESK’e bağlı Tüm Bel-Sen’in bugün yaptığı İzmit Belediyesi’nde yetkiyi aldık açıklamasının ardından Memur-Sen’e bağlı  Bem-Bir-Sen’den karşı adım geldi.

İZMİT BELEDİYESİ’NE GİDEREK
Bugün Memur-Sen İl Temsilcisi Şahin Yaşlık ve sendika üyeleri ile birlikte İzmit Belediyesi’ne giden Bem-Bir-Sen Şube Başkanı Sadi Can Aygen yetki alma konusunda usulsüzlükler olduğunu söyledi. İzmit Belediyesi’nin de bu konuda şeffaf davranmadığını ifade eden Aygen yazılı bir açıklama ile tepkisini şöyle dile getirdi;

ÇALIŞANLARIN ÜZERİNE BASKI KURARAK
İzmit Belediyesinde hangi sendikanın yetkiyi kazanacağı ile ilgili toplantı tutanağına istinaden tüm bel sen sendikası yetkinin kendisine geçtiği iddiasını dile getirmektedir. Bu durum sendikalarının(tüm bel sen) alelacele 31 Mart  seçimi sonrasında ki süreçte belediye başkanının mazbatasını almadan İzmit Belediye çalışanlarının üzerinde baskı kurarak Tüm- Bel -Sen Sendikasına üye kazandırma tutumlarının bir tezahürüdür.

‘‘SAĞLIKLI VE DOĞRU BİLGİ ALMAMIZ BİR ŞEKİLDE ENGELLENMİŞTİR’’‘
Tüm Bel Sen Valilikte cereyan etmesi gereken süreci dahi beklemeden ,konuyu  oldu- bittiye getirmek istemektedir.31 mart seçimlerinin hemen sonrasında işleyen süreçte Bem- Bir -Sen olarak  İzmit Belediyesinden sağlıklı ve doğru bilgi almamız bir şekilde engellemiştir. Üyelik istifalarının ve yeni üye kayıtlarının   yetki alma sürecinde hayati önem taşıdığı bilinmektedir. Ben–Bir-Sen olarak 26 üyelik istifası formunun ilgili tarihlerde yapılmadığı, sisteme giriş tarihlerinin ilgili aralıklarda olmadığını tespit etmiş durumdayız. Ve bir çok üyeninde bu şekilde usulsüz olarak Tüm Bel-Sen üyesi olarak yetki sürecindeki tutanakta gösterildiği kanaatindeyiz.

TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ
Bem- Bir- Sen olarak İzmit Belediyesindeki yetki sürecine yönelik Hukuki haklarımızın sonuna kadar takipçisi olacağımızı belirtmek isteriz. İzmit Belediyesinden daha önce bu konularda resmi yazıyla bilgi istememize rağmen sağlıklı ve net bilgi edinemedik. Bu konuda işlem yapılan tarihlerin tespiti noktasında bilgisayar ve  sistem kayıtlarının takipçisi olacağız.

HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATACAĞIZ
İzmit Belediyesindeki İdari ve Çalışma Kadroları tarafından   bu süreci manipüle etmeye , bu süreçte tüm bel sen lehine taraf  olmaya yönelik her türlü faaliyetin takipçisi olacağımızı, Suç duyurusu gibi hukuki süreç başlatacağımızı, demokratik eylem hakkımız olan İzmit Belediyesi Önünü Memur-Sen ailesi olarak Dolduracağımızı, demokratik tavrımızın süreklilik arz etmesi adına  çadır dahi kuracağımızın bilinmesini isteriz. İzmit Belediyesindeki üyelerimiz yalnız değildir. Memur-Sen Ailesi Güçlü bir ailedir. İzmit Belediyesindeki mücadelenin devam edeceği  kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin