İl başkanlığı heyetinden Erdoğan’la görüşen 5 isim açıklaması

2

AK Parti’de yine hareketli saatler yaşanıyor. 3 Mayıs Cuma günü görevinden istifa eden İl Başkanı Abdullah Eryarsoy’un ardından partide hummalı bir çalışma devam ediyor.

Bugün de AK Parti İl Teşkilatına genel merkezden isimler geldi. İl başkanlığı istişareleri için Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü ve İstanbul İl Yönetim Kurulu üyesi Melek Şimşek şu dakikalarda partide il başkanlığı istişaresi yapıyor.

RAPOR HAZIRLAYACAĞIZ
Heyet adına Muhammet Balta bir açıklama yaparak önemli ifadeler kullandı. Pazartesi günü il başkanlığı için Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşen isimlerle ilgili de konuşan Balta, şu ifadelere yer verdi:
“Genel başkanımız Erdoğan ve genel merkezimizin görüşü doğrultusunda Kocaeli’de yeniden bir çalışma başlattık. Daha önce teşkilatımızda görev yapmış eski ilçe başkanlarımız, belediye başkanlarımız, teşkilatımızın kuruluşundan bu yana görev almış isimleri dinliyoruz. Bu doğrultuda rapor hazırlayıp sunacağız.

HEPSİ BİRBİRİNDEN DEĞERLİ
Daha sonra Cumhurbaşkanımızın olur ve talimatıyla Kocaeli’nin yeni il başkanı atanacak. Bizim daha önceden beş arkadaşımız Ankara’ya gitmişti. Kesinlikle yanlış anlaşılmasın. Arkadaşlarımızın hepsi birbirinden değerli isimler. Yalnız Kocaeli teşkilatı kurumsal bir teşkilattır kuruluşundan bu yana.

HERKESE SORULSUN İSTİYOR
Genel başkanımız ve Cumhurbaşkanımız da burada istiyor ki Kocaeli’de tüm teşkilat mensuplarımızla görüşülsün, bütün teşkilatların istişaresiyle beraber bir aday bulalım. Bu sebeple biz çalışmalarımızı yapıyoruz.

BU KOLTUĞU HERKES İSTER
Arkadaşlarımız AK Parti teşkilatına sahip çıkarak programlarına devam ediyor. Partimizde herhangi bir sıkıntı yok. Biz büyük bir davanın mensubuyuz ve bu şuurla hareket ediyoruz. İl başkanlığı koltuğu manevi olarak da çok önemli bir koltuk. Bu koltuğu herkes ister.”

HABER: SEZER ERZİNCAN

2 YORUMLAR

  1. idris alp varken daha neyi arıyorlar neyi tarıyorlar anlamıyorum. teşkilattan gelen siyaseti bilen genc calıskan herkes tarafından sevilen bir isim. ama olurmu ekipler var taraflar var kım kımın ekıbınden tartısması var yazık cok yazık.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin