Ülkücüler Büyükşehir’de çalışma hakkına sahip!

0

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, haftalık olağan basın toplantısını il binasında gerçekleştirdi. Ünlü, Büyükakın’ın 1,5 yılda 2 bin kişinin işe alınması açıklaması hakkında “Ülkücüler de hem büyükşehir hem ilçelerde çalışma hakkına sahip. Ama bir zamanı var. 6 ay gibi bir süre vermek zorundayız” dedi.

İSTANBUL’DA DA AYNI ŞEYİ YAPACAĞIZ

Ünlü yaptığı açıklamalarda, “MHP olarak 26 mayıs günü il iftarımızı yapacağız. 18 Mayıs günü Cumartesi günü Başiskele Teşkilatımız ile iftarlarımız başlıyor. MHP olarak İstanbul seçimleri ile ilgili yapılan ka 30 mayıs il başkanları toplantısına katılacağız. Kocaeli teşkilatları 1. bölgede yer alacak. Bizle İstanbul- Tuzla bölgesine ara ara programlar yapıyoruz. Bu akşam Gebze’deki programdan sonra Tuzla’da analizler yapacağız. Ne yaptığımızı bilen bir parti olarak, Kocaeli’de ne yaptıysak İstanbul’da da aynı şeyi yapacağız. Görevimizi yapıp geri döneceğiz. Biz bu konuda antremanlıyız. Tüm teşkilatımız ile birlikte verimli bir çalışma yapacağız.

TÜM KENTİ MAÇA DAVET ETTİ

Yarın akşam Kocaeli’nin Play-Off maçı var. Ben tüm kenti ve ülkücü arkadaşlarımızı maça davet ediyoruz. Belki 25 bin kişinin aynı anda yaptığı büyük bir iftar yapacağız.Herkes gelsin bu ilki yaşasın. İl başkanları, Vali, çifti herkes gelsin bu coşkuyu yaşasın. Kocaelispor yükselirken buradaydım, düşerken de buradaydım. Aynı coşkuyu görüyorum. Kocaelispor hakkettiği yere çıkacak. Buna inanıyoruz” dedi.

HERKES ÇÖP FABRİKASINI KONUŞMALI

Atık Yakma Tesisi’nin iptalini de değerlendiren Ünlü, “Kentte tecrübeli bir siyasetçiyiz. Atık yakma tesisinin iptal olması, çöp olayı ne olacak sorularını akıllara getiriyor. Çöp çok önemli bir konu. Kocaeli’de yaşayan siyasetçiler, odalar, Üniversite bu konuyu tartışmayı. Her gün 2 milyon çöp düşüyor. Bu çöp nereye konacak. Bu konu ciddi ciddi konuşulmayı. Kocaeli’de yaşayan herkes bu konuyu konuşmalı. Siyaset yapmadan heyetler halinde buna çözüm bulmalıyız” ifade etti.

ÜLKÜCÜLERE SÖZ VERDİK

Aydın Ünlü Büyükakın’ın “1 buçuk yılda Büyükşehir’e 2 bin işçi alınmış. Personel sayımız çok fazla. Tek bir eleman almam, kimseyi de işten çıkarmayacağım” sözleri hakkında konuştu. “Doğru bir yöntem değil. Seçimlere yakın bin 500 kişinin işe alınması onları bağlıyor. Onları da atamayacağına göre, kadro doldu açıklaması yapmış Büyükakın. Biz ülkücülere söz verdik. Liderimizi dinledik ve Cumhur ittifakına destek verdik. Ülkücüler de hem büyükşehir hem ilçelerde çalışma hakkına sahip. Ama bir zamanı var. 6 ay gibi bir süre vermek zorundayız” şeklinde konuştu.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin