Ulaşım Park’ta sorun çözülüyor mu?

7

Kocaeli’nin son günlerdeki en önemli gündem maddelerinden biri kuşkusuz Ulaşım Park’ta çalışan işçilerin toplu iş sözleşmesi görüşmeleri.

ANLAŞILAMADI
Ulaşım Park’ta çalışan yaklaşık 720 personeli ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmelerini Demiryolu İş Sendikası Adapazarı Şube Başkanı Cemal Yaman yürütüyor. Ancak uzun zamandan beri YERELSEN ile Demiryolu İş Sendikası anlaşma sağlayamadı.

EYLEM YAPILDI
Ulaşım Park’ta çalışan personeller, anlaşmanın sağlanamaması sebebiyle sakal bırakma eylemi de yaptı. Ancak yakın zamanda yapılan hiçbir görüşme olumlu bir hava geçmedi.

ULAŞIM DURUR MU?
Yaşanan bu toplu iş sözleşmesi gerilimi sebebiyle Ulaşım Park’ta yaşanacak bir grevle “Kocaeli’de toplu ulaşım durur mu?” soruları gündeme geldi. Ancak Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin Ulaşım Park’taki TİS krizine müdahale etmeye hazırlandığı öğrenildi.

GÖRÜŞME YAPILACAK
Demiryolu İş Sendikası Adapazarı Şube Başkanı Cemal Yaman, yaşanan TİS krizi sebebiyle pazartesi günü Kocaeli’de bir basın toplantısı düzenleyecekti. Ancak Yaman, bu toplantıyı iptal etti. Çünkü Büyükşehir Belediyesinden ilk temas geldi. Pazartesi günü Demiryolu İş Sendikası yetkilileri ile KBB Genel Sekreter Vekili Gökmen Mengüç bir görüşme yapacak.

SALI BİLGİLENDİRME
Konuyla ilgili EN Kocaeli’ye konuşan Cemal Yaman, “Pazartesi günü Genel Sekreter vekilimizle TİS sürecine yönelik bir görüşme gerçekleştireceğiz. Bu toplantıda umarız personellerimiz lehine bir sonuç çıkar. Salı günü kamuoyunu bilgilendireceğiz” açıklamasında bulundu.

Sezer Erzincan

7 YORUMLAR

  1. insanlarla ugrasmak zor zenaat bu arkadaslarda insanlara gülsün arabaya biniyoruz anliyoruz hallerinden empati yapmak lazim 2020 tl ye kira fatura cocuk mutfak yetmez sayin isverenler yazik mubarek ramazan iyilik yapilir denize atilir .

  2. Diyanet bile açıklama yapmış fitre asgari 25 TL diye 4 kisilik bir aile toplam 100 TL aya vur 3000 TL bu millet 2020 TL ile ne yapsın daha ev kirası pazar parası özel ihtiyac masrafları okul masrafları vs vs hariç gerçekten insanlara yoktan var etmeye çalıştırıyorlar ama onu sadece yüce yaradan Allah CC ait dir sayın yetkililer bu insan Lara biraz aciyin ve empati yapın 1 günlüğü ne o insanların yerine kendinizi koyun

  3. Verin su cocukların hakkini butun kocaelinin yukunu tasiyolar hizmet olarak belediyenin insanlara sundugu en buyuk sey ulasim bence gayette guzel yapiyolar isleri cok zor gercekten insallah yuzleri guler

  4. Sagolun sayın yorum yapan arkadaşlar empati kurup bizleri anladığınız için fakat görüyoruz ki bize eğitimlerde empati dersleri verenler sus pus olmuş onlar kendilerini biliyorlar saygılar .

  5. Eski bir çalışan olarak çok zor günler geçirdik işten atıldık hakkımızı helal etmiyoruz Karaosmanoğlu 2 elim yakanda. Öbür dünyada Allah senide ekmek parasına muhtaç etsin milletin ekmeğiyle oynadiniz

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin