Başiskele’de bu yıl toplu iftarlar yok

18

Başiskele Belediyesi’nin her Ramazan ayında Başiskele sahilinde kurduğu ve 5 bin kişinin orucunu açtığı iftar çadırları bu yıl olmayacak. İlçenin yeni belediye başkanı Yasin Özlü özellikle finans kaynağı çok tartışılan bu uygulamaya son verdi. Başkan Özlü bunun yerine ihtiyaç sahiplerinin sofrasına konuk olacak, onların ihtiyaçlarını karşılamaya odaklanacak. İşte belediyeden yapılan o açıklama;

SOFRALARA KONUK OLACAK
“Başiskele Belediyesi, bu yıl 11 ayın sultanı Ramazan ayını mütevazı sofralarda halkla buluşarak; birlik, beraberlik, dayanışma ve kaynaşma içinde gerçekleştirecek.
Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü, “Gönül Belediyeciliği” şiarıyla tevazu, samimiyet ve gayret ile Ovacık’tan Sepetlipınar’a, Serindere’den Servetiye’ye kadar bir uçtan bir uca 209 kilometrekarelik alanda tüm Başiskele’yi kucaklayarak tüm hemşehrileriyle Ramazan ayının manevi ruhuna yakışır şekilde sofralara konuk olarak yaşayacak.
Başiskele’de bu yıl Ramazan ayında birlik, beraberlik ve dayanışma duygularının en yoğun şekilde yaşayarak, mütevazı sofralarda kurulan iftar sofraları, çay saatleri ve teravih namazlarında cami cemaatleri ile Ramazan sevincini paylaşacak.

İFTAR SONRASI DA
Kentimizde yaşayan ilgili komisyonca ihtiyacı tespit edilen, ailelerimize her sene olduğu gibi bu sene de belediyeye bağlı aşevimizden yemekler pişecek.
Ramazan’da yardımlaşmanın ve dayanışmanın güzelliğini ruhuna yakışır şekilde yaymayı hedefleyen Başiskele Belediyesi, Sosyal Yardım Komisyonumuzca ve muhtarların tespitiyle belirlenen ihtiyaç sahibi ailelere gıda kumanyaları dağıtarak, vatandaşların yüzünü güldürecek.
Belediye Başkanı Yasin Özlü, ihtiyaç sahibi Başiskeleli komşularının hanelerine kumanyalarını bizzat kendisi götürecek, mütevazı sofralarına misafir olarak onların gönüllerine girecek. Başkan Özlü, iftar sonrası da komşularıyla bir araya gelerek çay muhabbetlerine ve ramazan sevinçlerine ortak olacak. Teravih namazlarını her akşam farklı mahallelerdeki camilerde kılacak olan Belediye Başkanı Yasin Özlü, namaz öncesi ve sonrası komşularıyla hasbihal ederek “Gönül Belediyeciliği” şiarıyla Ramazan Sevincini pekiştirecek.

SADECE ÇOCUKLARA
Başiskele Belediyesi, ilçede her kesimden insanı bir araya getirecek iftarlar düzenleyerek
gönül bağlarını güçlendirecek.
Başkan Yasin Özlü aynı zamanda, şehit aileleri ve gazileri, yetimleri, sivil toplum kuruluşları, ilçe birim müdürleri, meclis üyeleri ve mahalle muhtarlarını bir araya getirecek iftar programları düzenlenerek tanışma, kaynaşma ve dayanışma ile halk ile buluşacak.
Birlik, beraberlik, kardeşlik ve paylaşmanın doruk noktaya ulaştığı bu Ramazan ayında Başiskele’de gönül köprüleri kurulacak.
Başiskele Belediyesi, Başiskele Sahili’nde Ramazan’ın manevi atmosferini ve coşkusunu 7’den 70’e herkese yaşatmak için çocuklar da unutulmayacak. Başiskeleli çocuklara yönelik etkinliklerle Ramazan’ın neşesini, sevincini ve kültürünü doyasıya yaşayacak.”


18 YORUMLAR

 1. Ne demek yok ya. Ne sanıyorsunuz siz kendinizi? Daha Bismillah başladınız güzelilkleri baltalamaya. İnsanlar buraya gelip sosyalleşiyordu dostluklar kuruyordu. İlahiler dinleyip evine gidiyordu. Çok görüyorsunuz insanlara bunu yazık. Herşeyin üzerine yatın Tebrikler. Kaşıkla verip kepceyle alma belediyeciliği

 2. Ne demek yok ya. Ne sanıyorsunuz siz kendinizi? Daha Bismillah başladınız güzelilkleri baltalamaya. İnsanlar buraya gelip sosyalleşiyordu dostluklar kuruyordu. İlahiler dinleyip evine gidiyordu. Çok görüyorsunuz insanlara bunu yazık. Herşeyin üzerine yatın Tebrikler. Kaşıkla verip kepceyle alma belediyeciliği

 3. Yazık.. Evinde küçük çocukları ve bebekleriyle yemek yapamayan, akşam işten gelip sahuru bile dogru duzgün yapamayan baba ve çocuklar var annelerinin eline bakan. Bugun sofrayı kuramadım iyiki belediyemizin verdiği yemek var dıyen bi dünya insan var.. İhtiyaç sahibi olması şart mı hayır yapmak için.. İftar yemeği verip halkın duasını almak yerine, bi grup kırgınlık ve üzüntüye sebep olan bı başkan.. Hiç bi zaman gönüllere taht kuramayacaksın..

 4. Hizmet bekleyen ve seni seçen insanlara çok gördüğün şu mubarek ayın şerefli iftar yemegini esirgeyerek Hiç mi zaman gönüllere taht kuramayacaksın başkan.

 5. Bebeği küçük, çocuklar küçük, yemek yapamayan bi dünya anne var eşi oruçlu olup fabrikalarda çalıp evine aç gelen, fakat anne için o çocuklara ragmen iftar
  hazırlayıp yetiştirmek.. İlla ihtiyaç sahibi olmak gerekmez hayır yapmak için.. Hayır dualarıyla bu işi icra etmeniz gerekirken, bu kadar insanın hakkına giriyor ve Ramazan umudunu kırıyorsunuz. yazık sizi başkan yaptık.. Yazık bize…

 6. Kaç senelik gelenek ti bu ayrıca bu iftarlar civardaki fabrika vb benzeri kuruluşların yardımıyla yapılıyordu bu etkinliği iptal etmek halka büyük saygısızlık TIR

 7. Aksine sizin organizasyon yapmanız lazım gerekir. Karagöz Hacivat oynatılır ne bileyim macuncu getirilir, maniler okunur. Yazıklar olsun sizin gibi başkana. Bu kadar olmaz. Tamam ekstra bişey yapmıyorsunuz ama bari varolanı bozmayın yıkmayın ya. Dicek kelime yok. Ayıp günah yazık. Ahh Hüseyin başkanım nerelerdesiniz. Meydan boş kaldı siz gittiğinizden beri. Ne oldumcular doldu. Duyun sesimiziiiiii!

 8. Asıl sizin finans kaynağınızın nereden geldiği belli değil. Milyonlarca kişiden vergi alıyorsunuz ondan bundan götürüp üzerine yatıyorsunuz. Sanki ülke başkanı gibi bi havalar bi havalar. Hiç millete ayak yapmayın isterseniz. Sizin verdiğiniz sadece masa ve sandalyeydi. Bütün organizasyonları hayır yapmak isteyen insanlar ve fabrikalar yapıyordu. Bu kadar çabuk tutumamayacağınızı düşünmezdim. Umarım bundan sonraki seçimde oy alamazsınız. Bence de alamayacaksınız.

 9. Senede 1ay ve en önemli en özel en kıymetli ay. Bizi biz yapan ay, hele bu devirde insanların birbiriyle kaynaşmaya ihtiyaç olduğu zamanda bu kadar mı düştünüz? Günaha girmek istemiyorum sizin gibi insanlar yüzünden ama tek diyeceğim yazıklar olsun size koltuk verenlere.

 10. Siz önce belediyeniz içindeki usulsüzlükleri çözün, kötülükleri engelleyin sonra iyiliklere bulaşın. Her 2evden 1inde silah var, herşeye olur olmaz silah patlatıyorlar. Bayramı silah patlatarak kutlayan beyinsizlerle aynı yerde yaşıyoruz. Kuş kadar beyinleri yok ya. Adamlık değil acizlik bu. Ne Allahtan korkular ve ne insanlıkları ne vicdanları. Siz önce bu gibi şeylerin önüne geçin Allahsızlar. Yazıklar olsun size koltuk verene be.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin