Abdullah Karacan’ın katil zanlısı hakim karşısında

1

Sakarya Goodyear Fabrikasında, geçtiğimiz kasım ayında uğradığı silahlı saldırı neticesinde başından vurulan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Lastik İş Sendikası Genel Başkanı Abdullah Karacan’ın katil zanlısı Sedat U., bugün ilk kez hakim karşısına çıktı.

SENDİKA TEMSİLCİLERİ ORADA
Sakarya 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya merhum Karacan’ın avukatlığını yapan Kezban Hatemi, 5 aydır tutuklu olarak cezaevinde bulunan katil zanlısı Sedat U. ile avukatı ve sendika temsilcileri katıldı.

ARBEDE SIRASINDA
Sakarya Goodyear fabrikasında yaşanan ve cinayetle sonuçlanan olayda Abdullah Karacan hayatını kaybetmişti. Fabrikanın temsilciliğinde meydana gelen arbedede Karacan, kendisine ait silah ile başından vuruşmuş ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.
Olay sırasında sendikanın İşyeri Temsilcisi Osman Bayraktar (44) göğsünden, Lastik-İş Sakarya Şube Başkanı Mustafa Sipahi (46) de bacağından yaralanmıştı

İFADE VERİYOR
Fabrikada yaşanan olayın ardından ticari taksiye binerek olay yerinden kaçan Sedat U., kısa süre içerisinde yakalanmıştı. Emniyette ifadesi alınan zanlı, savcılıkça sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. 5 aydır tutuklu olan Sedat Uzunlar bugün ilk defa hakim karşısına çıktı. Basına kapalı olarak gerçekleştirilen mahkemede katil zanlısı Sedat U. ifade veriyor

 

1 Yorum

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin