Büyükşehir’e başkan adayıydı. Siyaseti bıraktı

0

31 Mart Yerel seçimlerinde Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan ve yaklaşık bir buçuk aylık süreç boyunca çalışan isim şok bir karar aldı.

ÜZERİME DÜŞENİ YAPTIM
31 Mart yerel seçimlerinde Demokrat Partinin Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Nail Baki siyaseti bıraktı.
Halkın takdiri ile muhalefet görevini icra edeceğini ifade eden Baki, “Gerçek Demokrat Partili arkadaşlarımın desteğiyle ve tamamen kendi imkanlarım ile yürüttüğüm seçim kampanyası sonucunda üstüme düşen görevi fazlası ile yaptığım düşüncesindeyim. Maddi manevi zarar uğradığım seçim süreci ile ilgili konuşacak çok şey var ama şimdilik susma hakkımı kullanıyorum. Netice itibari ile aktif siyasi hayatıma şimdilik bir nokta koydum” dedi. “

ANKARA VE İSTANBUL’DAN TEKLİFLER VAR
Ankara ve İstanbul’daki belediyelerden teklier aldığını ancak önceliğinin Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ni takip etmek olduğunu ifade eden Baki, “Ben zaten yıllardır belediyelere profesyonel bir şekilde firmam ile proje danışmanlığı yapıyorum ve bu konuda yurtiçinde ve yurtdışında isim yapmış bir kişiyim. Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olmam ile bu tekliflerin hiç bir alakası yok, hatta olsa olsa zararı olmuştur” ifadelerine yer verdi.

“BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE YAKIN TAKİP”
Bu teklifleri değerlendirdiğini ama henüz bir karar vermediğini söyleyen Baki, “Netice itibari ile yerel değil genel bir seçim oldu. Dolayısı ile kişisel liyakatı ile değil de genel başkanın rüzgarı ile seçilen AKP’li bir adayı başarılı ilan etmek son derece anlamsız ve gereksiz olacaktır. Tahir beyin yerel sorunları çözecek bir gücü, insiyatifi ve liyakatanın olmadığına inanıyorum. İlk beyanatımda dediğim gibi Kocaeli’nin Ankara’dan idare edilen ikinci bir valiye değil güçlü bir belediye başkanına ihtiyacı vardı. Bu yüzden 15 yılı kaybeden Kocaeli’nin bir 5 yıl daha kaybetmemesi için Büyükşehir Belediyesini yakın takibe alma niyetindeyiz. Bu minvalde yapıcı bir muhalefet olma anlayışı ile yeni bir oluşumu gerçekleştirmek düşüncesindeyiz. Bu konuda ileriki günlerde açıklama yapacağız” şeklinde konuştu.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin