Hürriyet’in duasını Numan Uysal yaptırdı. İşte o dua

0

İzmit’in yeni belediye başkanı Fatma Kaplan Hürriyet bugün Kocaeli Adliyesine giderek mazbatasını aldı ve yürüyerek İzmit Belediye Başkanlığının yer aldığı Belsa Plaza’ya geçti.

DEVİR TESLİMDEN SONRA
Belediyenin önünde Hürriyet ve CHP’lileri büyük bir kalabalık bekliyordu. Büyük bir güçlükle Belsa Plaza’dan içeriye giren Hürriyet’i kapıda Nevzat Doğan karşıladı. İkili daha sonra hep birlikte makama geçti. Kahve ikramı, selamlaşma ve başkanların konuşmasından sonra çiçekler takdim edildi ve Hürriyet belediye önündeki platforma çıktığında tören de başlamış oldu.

“İZMİT BENİM AİLEM”
İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından başlayan törende ilk olarak dua yapıldı. Türk Diyanet Vakıf Sen eski Kocaeli Şube Başkanı ve İzmit Fethiye Caddesi Karagöz Pasajı içindeki mescidin imam hatibi Numan Uysal sahneye çıktı ve Hürriyet’in “İzmit benim ailem. Hiç kimse ötekileştirilmeyecek. Hakça paylaşım ve adil yönetim” mesajlarını hatırlatarak başarılar diledi.
Numan Uysal sözlerini şöyle sürdürdü:

TAHT KURAN
“Sevgili İzmitliler, hepimiz adına duaya geçmeden önce çok kısa bir konuşma yapmak istiyorum.
‘İzmit benim ailem, hiç kimse ötekileştirilmeyecek. Hakça paylaşım ve adil yönetim’ sloganıyla seçime başlayan ve İzmitli’nin gönlüne taht kuran belediye başkanımızı İzmit’in çocuğu olarak, bir İzmitli olarak, Kocaelisporlu olarak, bir din görevlisi olarak hepinizin adına tebrik ediyorum, başarılar diliyorum.

GAZİ GİBİ
Bir şeyi hatırlatarak duamıza geçiyorum;
Yıl 20 Nisan 1920. Gazi paşamız meclisimizi açacak. Bütün Türkiye’ye 5 maddelik bir tamim yollar. Herkesi Ankara’ya davet eder. 23 Nisan 1920’de meclisimiz açılacak. Günlerden Cuma. Derdi cumanın bereketinden feyzinden istifade edebilmek. Bütün erkanıyla birlikte önce Hacı Bayramı Veli Camiinde Cuma namazı kılınıyor. Hatimler indiriliyor. Akabinde milleti arkasına alarak meclise geliyor ve meclis dualarla açılıyor.

YENİ BAŞLANGICIMIZI
Biz de bugün bu bahar gününde, yeni başlangıcımızı, sevgili belediye başkanımızı, İzmit’imizin Fatma ablasını, Fatma bacısını, dualarla, halkını arkasına alarak Allah’ın izniyle Belsa Plaza’ya oturtacağız. Hep beraber samimi ihlasla amin diyelim;
İlahi yarabbi, İzmitimizde, bahar günümüzde bizlere bu sevinci yaşatan ya rabbi sana hamdü senalar olsun, sana sonsuz şükürler olsun.

TAHT KURARAK
Ya rabbi, 31 Mart seçimlerinde milletimizin gönlüne taht kurarak, milletimize ilkeleriyle inandırarak güven sağlayarak başarılı olmuş başta Fatma Kaplan Hürriyet başkanımıza ve ekibine başarılar ihsan eyle ya rabbi.
Yapacakları hayırlı hizmetlerinde kendilerine muzafferiyetler ihsan eyle.
Karşılaşabilecekleri bütün zorlukları kolaylıkla açmalarını nasip eyle…”

(Duanın tamamını, aşağıdaki linki tıklayarak 53.00-58.00 dakikaları arasından dinleyebilirsiniz.)

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin