Hürriyet: Biz kaldırmadık Doğan: Biz kaldırmadık

1

İzmit’in yeni belediye başkanı Fatma Kaplan Hürriyet bugün mazbatayı aldı ve yoğun bir kalabalık eşliğinde makamına oturdu. Akşamüstü İzmit Belediyesinin sosyal medya hesabından makam fotoğrafı, duvarda yer alan Erdoğan fotoğrafı ile ilgili tartışmaları da beraberinde getirdi.

KİM KALDIRDI?
Nevzat Doğan zamanında çekilen fotoğraflarda makam masasının arkasında hem Atatürk hem de Erdoğan fotoğrafı yer alıyordu. Fatma Kaplan Hürriyet’in ilk günü paylaşılan fotoğrafta ise Erdoğan fotoğrafının yerinde olmadığı görüldü. Bu olay doğal olarak basında yer aldı, günün konularından biri haline geldi.

HÜRRİYET: BİZ GİTTİĞİMİZDE ÖYLEYDİ
İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet konuyla ilgili olarak En Kocaeli’ye konuştu. Başkan Hürriyet, “Biz gittiğimizde öyleydi. Bilginiz olsun. Biz zaten kalabalıktan ne duvar gördük ne de başka bir şey. Nevzat Bey ve ekibi biz gelmeden her şeyi toplamıştı. Basın bizden önce girdi zaten. Bizden önceki hali biliyor olması lazım. Bununla ilgili bir polemik yaratılmazsa sevinirim.

HERKES BENİMLE GİRDİ
Sanki ben indirmişim gibi bir algı oluşuyor. İlk işim onu indirmek olsa basın zaten görürdü. Bizden kimsenin işi değildir. Bizimle alakası yok bu işin. Çünkü herkes benimle girdi, benimle çıktı. Nevzat Bey sonuçta makamındaydı bugün. Bizimle alakası yok bu işin. Belki birileri kötü niyetli olarak, ‘Buradan saldırırız’ diye düşünmüş de olabilirler. Kimsenin günahını da alamam. Ama ne benim şahsımla, ne ekibimizle, ne CHP’lilerle hiçbir alakası yok.

GERÇEK SORUNLARI KONUŞALIM
Zaten sevinçten kimsenin bir şey görecek hali yoktu. Belediyenin önü de, odanın içi de çok kalabalıktı. Biz duvar bile göremedim. Daha ilk günden polemik olmasın. Ben siyasette hoşgörü istiyorum. Hoşgörüye ihtiyacımız var. Türkiye’nin gerçek sorunlarının konuşulmaya ihtiyacı var. Bu işin sağı solu osu busu kalmadı. İster CHP’li ister AK Partili olalım. En azından ben böyle düşünüyorum” dedi.

DOĞAN: BİZİM ALMADIĞIMIZ KESİN
İzmit eski Belediye Başkanı Nevzat Doğan da En Kocaeli’ye konuştu. Erdoğan fotoğrafı ile ilgili polemiğe katılan, CHP kanadından yapılan “Biz odaya gelmeden önce Nevzat Doğan ve ekibi tarafından kaldırılmıştır” açıklamasını değerlendiren Doğan şunları söyledi:
“Benim bilgim yok. Ben belediyeye yaklaşık bir haftadır gitmiyorum. Devri beklediğimiz için etik de olmaz. Benim aldığım bilgiler sabahleyin o odanın hazırlanması konusunda CHP’den gelip değerlendirme yapmışlar.

DEMİRBAŞA KAYITLI
Açıkçası kimin kaldırdığı belli değil. Ama bizim almadığımız kesin. Çünkü Sayın Cumhurbaşkanımız herkesin cumhurbaşkanıdır. Zaten onlar demirbaşa kayıtlı fotoğraflardır. Dolayısıyla fotoğraflar oradaydı. Ben neden alıp götüreyim ki?

BEN DE MERAK EDİYORUM
Dediğim gibi benim bilgimle kaldırılmış bir şey yok. Özel kalemden herhangi birisi böyle bir şey yapmaz. Biri talimat vermeden bunu kimse yapamaz. Açıkçası ben de merak ediyorum.
Düne kadar o oradaydı. Sabahtan itibaren de odaya giren çıkanlar oldu, kameralar yerleştirildi. Bilemiyorum. Ama benim talimatıyla yapılmış bir şey olmadığını tekraren söylemek istiyorum.”

KİM KALDIRDI?
Gördüğünüz gibi taraflar “Biz kaldırmadık” diyor. İyi de o fotoğrafı kim kaldırdı o zaman? Bu sorunun cevabı muamma olarak kalacak mı?

Hürriyet geldi. Erdoğan gitti

1 Yorum

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin