Çayırova Belediyesine Büyükşehir’den transfer

7

Yerel seçimlerde yaptığı çıkış ve aldığı yüksek oy oranı ile dikkatleri çeken Çayırova’nın yeni belediye başkanı Bünyamin Çiftçi kadrosunu kurmaya devam ediyor.
Başkan Çiftçi geçen hafta iki başkan yardımcısını atamış, Sadettin Arıkboğa’yı siyasi başkan yardımcılığına, Serdal Topçu’yu da idari başkan yardımcılığına getirmişti.

REFİK TARTAR’IN YERİNE
Çiftçi yeni hafta içinde üçüncü başkan yardımcısını da atadı.
Çayırova Belediyesinin son başkan yardımcısı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesinden transfer edildi.
Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Önleme ve Eğitim Şube Müdürü Salih Palaz, hafta başı itibariyle Çayırova’da başladı.
Aynı belediyede daha önce İmar Müdürlüğü görevlerini yürüten Palaz, adı imar usulsüzlüğü iddialarına karışan Teknik İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Refik Tartar’ın koltuğuna oturacak.

SALİH PALAZ KİMDİR?
1968’de Samsun Havza Dereköyü’nde doğdu.
İlk ve ortaokulu İstanbul’un Eyüp/Alibeyköy semtinde tamamlayıp, Alibeyköy Lisesi’nden sonra, Yıldız Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nden 1989’da mezun oldu.
Askerlik görevini Manisa’da Asteğmen olarak tamamladıktan sonra, Samsun/Havza Belediyesi’nde planlamacı olarak çalışmaya başladı.
Burada İmar Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğü görevlerine getirildi.
Bu göreviyle birlikte 19 Mayıs Üniversitesi Havza Meslek Yüksek Okulu İnşaat Tek. Bölümünde bir yıl proje dersleri verdi.
Belediye encümen üyeliği ve bilirkişilik yaptı.

ZATEN ÇAYIROVA’DAN GELMİŞTİ
1997’de Çayırova Belediyesi’ne İmar ve Fen işleri Müdürü olarak tayin oldu.
Bu görevi yanında encümen üyeliği, ihale komisyonu ve değer tespit komisyonu üye ve başkanlığı görevleri aldı.
2005 yılında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne naklen tayin oldu.
Burada bir yıl Şehir Planlama Şube Müdürü olarak görev yaptıktan sonra, Tarihi Mekânlar ve Kent Estetiği Şube Müdürlüğü görevine kurucu müdür olarak atandı.
Kocaeli’de ilk sağlıklı tarihi eser envanter arşivini oluşturdu.
Bölge Anıtlar Kurulu’nda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ni temsil etti.
Amsterdam Belediyesi’nde iki kez yurtdışı görevinde bulundu.
Kent Estetiği Kurulu, Koruma Denetim Bürosu, Gönüllü Meclisi, Tarihi Kentler Birliği Kocaeli Buluşması oluşumlarını organize etti.

İTFAİYE DAİRESİNDE
2009’da Ulaşım Dairesi’nde şehir plancısı olarak görevlendirildi. 2012 yılı içinde Gölcük ve Gebze ilçe belediyelerinde imar iş ve işlemlerine ait teftiş raportörlüğü görevi yaptı.
Mart 2013’te İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesinde Önleme ve Eğitim Şube Müdürü olarak atandı.
Bahçeşehir Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde Kentsel Sistemler ve Ulaşım Yönetimi programında tez aşamasında yüksek lisans öğrenimini sürdüren Palaz’ın, aynı üniversitede verilen Yerel Yönetimler Okulu, Siyaset Okulu, Global Liderlik Okulu, Siyasi Kampanya Metotları isimli programlara ait sertifikaları da bulunmaktadır.
Salih Palaz evli ve üç çocuk babasıdır.

Salih Palaz

 

7 YORUMLAR

  1. Ben çayırova geleli 34 sene oluyor çayırova belediyesi denilen yer gebzenin mahallesiydi gebzeye bağlıydı gebzede 1 tane imar durumu var oda %40 ÇAYIROVADA ise %25 %30 %35 %40 şimdi size soruyorum 4 çeşit imar durumu olurmu bu arsalar belediye başkanın kendi yeri olsa bunları 40 kata 50 kata çıkarırlar eskiden osmanlı döneminde belediyeye şehriemin derlerdi belediye başkan ismide şehriemanetti gelin görünki bugün düştügümüź duruma kendi yandaşlarını doyurmak için belediye başkanı oluyorlar belediye başkanı maaşı asgari ücret olsa hiçbir kimse belediye başkanı olmaz hey millet uyuyun uyuyun ne zaman uyanacaksınız

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin