Muhtarlık seçimlerinde böyle rekabet görülmedi!

0

İzmit’in en büyük mahallesi, 25 bin nüfusu, 17 bin seçmeni bulunan, onlarca özel sağlık merkezi ve eğitim kurumunu bünyesinde barındıran Yenişehir Mahallesinde bu dönem kıyasıya bir rekabet yaşandı. 31 Mart seçimlerinde tam 7 muhtar adayı sahaya indi ve 5 yıl boyunca o mühre sahip olmak için kıyasıya yarıştı.

SON AY SAHAYA ÇIKTI
Geçen dönem seçim yarışını az bir farkla ikinci bitiren Seçkin Karakoyun, eski muhtar Ahmet Belhan’ın yeğeni ve mevcut muhtar Mesut Belhan, emlak sektöründe pek çok kişinin tanıdığı isimlerden Cengiz Bayram ve Nurcan Sarı, milli güreşçi Şener Sar ve mobilyacı Harun Oral seçimler için sahaya inmişti. Yarışa son anda katılan Salih Çuman ise son bir ayda sahaya çıkmıştı.

ŞANSINI MI DENİYORDU?
Uzun yıllar SGK’da memur olarak çalışan, son olarak İdari İşler ve Sivil Savunma Amirliği görevini yürüten Salih Çuman’ın ne yapacağı, nasıl bir sonuç olacağı çok merak ediliyordu. Şansını mı deniyordu? Yoksa gerçekten kazanmak için mi sahaya çıkmıştı? Zira Çuman hala memurdu ve seçim yarışını kazanırsa emekli olacak, kazanamazsa memuriyetine devam edecekti.

KOCAMAN BİR EKİP
Salih Çuman bir kişi değildi. Arkasında kocaman bir ekip vardı. Büyük bir yardımlaşma ve dayanışma örneği ile, 20-30 kişilik çekirdek grubun fedakarlığı ve imece usulü çalışmasıyla önce tramvay yolu üzerinde büyük bir muhtarlık bürosu açıldı. Ardından her sandığa bir görevli konuldu. Seçim gecesi gelen tüm rakamlar alt alta yazılınca sonuçta hep birlikte elde edilmiş büyük bir zafer çıktı.

BÜYÜK REKABET
Mevcut muhtar ve güçlü rakipleri arasından sıyrılmayı başaran Salih Çuman’ın başarısı dostları tarafından havai fişeklerle kutlanırken, ortaya çıkan tablo mahalledeki rekabetin ne denli büyük olduğunu da ortaya koydu. İlk 4 aday birbirlerine yakın rakamlarda oy alırken, son üç muhtar adayının da azımsanmayacak oylar alması dikkatlerden kaçmadı.
İşte 31 Mart seçimlerinde İzmit’in en kalabalık mahallesi olan Yenişehir’de yaşanan muhtarlık seçimlerinde ortaya çıkan tablo;

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin