O meclis üyesi ‘haram’ diyerek ret oyu verdi

0

31 Mart Pazar günü gerçekleştirilen yerel seçimlerde Cumhur İttifakı AK Parti Başiskele Belediye Başkan adayı Yasin Özlü, seçimleri kazanarak ilçenin yeni belediye başkanı seçildi.

SEÇİMLER YAPILDI
Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü’nün başkanlığında dün ilk meclis toplantısı gerçekleştirildi. Bu meclis toplantısında başkan vekilleri, encümen üyeleri, katip üyeleri ve komisyonların seçimi yapıldı.

BORÇLANMA HAKKI
Toplantının 17’nci gündem maddesi ise daha önce Başiskele Belediyesi eski Başkanı Hüseyin Ayaz’da da görev süresi boyunca bulunan, bankadan borçlanma yetkisinin yeni başkan Yasin Özlü’ye verilmesi oldu.

ŞARTLI DESTEK
Saadet Partili meclis üyesi Zeki Karataş, konuyla ilgili söz aldı ve bir şartla destek vereceklerini söyledi. Zeki Karataş, “Eğer borçlanmayla ilgili şeffaf bir politika izlenirse, yani konuyla ilgili meclis bilgilendirilirse bu konuda bir beis görmüyoruz. Ama muhakkak meclis bilgilendirilmeli” dedi.
Başkan Yasin Özlü de bu konuda Zeki Karataş’a teminat verdi ve meclisin bilgilendirileceğini söyledi.

BU İŞ HARAM
Söz konusu bankadan krediyle borçlanma maddesi oylandığı sırada, kendi grubuna da muhalefet eden Saadet Partili meclis üyesi Kadir Öztonga, maddeyi reddetti. Yanında oturan bir diğer meclis üyesi Mustafa Gürsoy’a, “Bu iş haram. Benim gönlüm razı değil. Ben kabul etmiyorum” dedi. Madde oy çokluğu ile meclisten geçti.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin