Fikri Işık: Madem utanıyorsunuz. Neden HDP ile ittifak yapıyorsunuz?

0

Eski Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Cumhur İttifakı AK Parti Darıca Belediye Başkan Adayı Muzaffer Bıyık ile Darıca’da dernek ziyaretlerinde bulundu. AK Parti Darıca İlçe Başkanı Ufuk Acay’ın da yer aldığı ziyaretlerde Bayburtlular Derneği, İspir Petekli Köyü Derneği ve Erzurum Başovacıklılar Derneklerini ziyaret eden Işık, Cumhur İttifakı ve AK Parti Darıca Belediye Başkan Adayı Muzaffer Bıyık için destek istedi.

IŞIK: BIYIK’A GÜVENİYORUZ
Muzaffer Bıyık’ın Darıca için şans olduğunu vurgulayan Milletvekili Işık, “Muzaffer Bıyık 9 yıl ilçe başkanlığımızı başarıyla yaptı. Yıllardır kendisiyle birlikte çalıştık. Dürüstlüğüne, çalışkanlığına, mütevazılığına kefiliz. Ona güveniyoruz. Büyükşehir olarak, hükümet olarak arkasındayız. Hep birlikte Darıca için daha güzel işlerin yapılması için çalışacağız. Seçim beyannamesinde Darıca için çok güzel projeleri olduğunu biliyoruz. Darıcalılara gönül rahatlığıyla oy verebilirsiniz diyebiliyoruz. Çünkü kendisine güveniyoruz” dedi.

“AÇIKLAMAKTAN KORKUYORLAR”
Dilovası’nda HDP’nin neden aday çıkarmadığını da soran Işık, “Anadolu’da çok güzel bir söz vardır. Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim denir. Biz MHP’yle arkadaşlık ediyoruz. Birlikte yol yürüyoruz. Ülkemizin bekası için, çocuklarımızın geleceği için Cumhur İttifakı’nı oluşturduk. Peki, CHP, kimlerle arkadaşlık ediyor. HDP, Dilovası’nda neden aday çıkarmadı? HDP’yle ittifakını da açıklayamıyor. Çünkü milletten korkuyorlar. Utanıyorsanız neden ittifak yapıyorsunuz? Ama bizim milletimiz her şeyin farkında. Darıcalılar da her şeyin farkında” dedi.

BIYIK: “İÇİNİZDE OLACAĞIM”
Dernek ziyaretlerinde seçim beyannamesindeki projeleri anlatarak destek isteyen Bıyık, sürekli vatandaşların içinde olacağını ifade etti. Bıyık, “İlçe başkanlığım boyunca hep sahada sizlerin içinde oldum. Belediye başkanı olduktan sonra da aynı şekilde sizlerle iç içe olacağım. Makamda oturan bir başkan olmayacağım. Halkın içinde olarak sürekli istişare edeceğim. Darıca’yı ortak akılla birlikte yönetmeye talibim” ifadelerini kullandı.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin