Yenişehir’e milli güreşçi aday!

0

31 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimlere 14 gün kaldı. İzmit’in en önemli mahallelerinden biri olan Yenişehir muhtarlık yarışının en yoğun yaşanacağı mahallerden biri. Yenişehir Mahallesi için 7 muhtar adayı yarışacak.
45 senedir Yenişehir Mahallesi’nde ikamet eden milli güreşçi Şener Sar muhtarlığa aday.

ÇALIŞMAYI ÇOK SEVİYORUM
Adaylığı hakkında iddialı açıklamalarda bulunan Şener Sar,  “Mahallenin tüm sorunlarını iyi bir diyalogla çözebilecek tek aday benim” dedi.
Sar adaylığı ile ilgili şu değerlendirmeleri yaptı:
“Bu benim ilk adaylığım. Mahallelimizin isteği üzerine aday olduk. Ben zaten çalışmayı ve hizmet etmeyi çok seven biriyim. Muhtar olduğum takdirde Yenişehir’deki  tüm sıkıntıları ve sorunları gidereceğim.

ANKETTE ÖNDEYİZ
Yenişehir’de doğdum büyüdüm. Sorunları, sıkıntıları çok iyi biliyorum. Mahallemizin ihtiyacı olan her şeyi gördüm ve tespit ettim.  Sorunları çözecek projeleri belirledik.  Yenişehir’i güzelleştirecek projeleri hayata geçirmek ve vatandaşımıza hizmet etmek için yola çıktık. Alnımızın akı ile adaylık sürecini geçirip muhtar olacağımızı düşünüyoruz.  Kendi çapımızda bir anket yaptık. Bu ankette önde görünüyoruz” söyledi.

HERKESE HİZMET
Kazanacağından şüphesi olmadığını belirten Sar, “Muhtarlık prensibimiz ise şöyle: Biz herkese karşı bağlayıcı olacağız. Irk ve  dil ayrımı olmadan bölgemizdeki herkese hizmet edeceğiz. Şeffaf olacağız. Yaptığımız tüm çalışmaları ve projeleri halkımıza sunum yaparak sergileyeceğiz.

MUHTARLIĞA HAZIRIM
Muhtarlık seçiminin centilmence bir yarış olmasını istiyorum. Muhtar olduğumuz takdirde diğer adayların projelerine de açığız. Bize  proje önerebilir. Önemli olan mahallemize hizmet gelmesi. Tüm adaylara ise başarılar diliyoruz. Kazanan Yenişehir olsun. Yıllardır sporun içindeyim çeşitli kurumlarda görev aldım. Bu tecrübe ile kendimi muhtarlığa hazır hissediyorum.  Mahallenin tüm sorunlarını iyi bir diyalogla çözebilecek tek aday benim.

SAĞLIK OCAĞI SORUNU
Yenişehir’in 3 büyük sorunu var. Bizim ilk önceliğimiz bu sorunları çözmek olacak.  En büyük sorun kesinlikle sağlık ocağı sorunu. Kapalı pazarın olduğu yerde prefabrik bir yer var. Bu sağlık ocağı  mahallenin Doğu ve Güney bölgesine hizmet edemiyor. Mahallemize ikinci bir sağlık ocağının yapılması şart.

OKUL DA YETERSİZ
Aynı zamanda ilk öğretimimiz  yetersiz.  Özellikle mahallenin doğusuna yani Kireç Ocaklarının bulunduğu yere  yeni bir okul yapılmalı. Bu sorunun çözülmesi mahallemiz için çok önemli. Kadınlardan gelen en büyük talep ise  ücretsiz kapalı spor salonu. Kadınlara yönelik sosyal ve sportif aktivitelerin yapılması için bir alan tahsis edilmesini istiyoruz.

GENÇLERE ABİLİK YAPIYORUM
Yenişehir Mahallesi’nde madde bağımlısı çocuklarımızı ve gençlerimizi spora yönlendirmek için ciddi eğitimler verdik. Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu’nda kalan öğrencileri ise spora yönlendirdik. Kimsesiz çocuklara 2 sene güreş eğitimi verdim . Türk gençliğini sahip çıkmak ve sağlıklı nesiller yetiştirmek için onlara abilik ve hocalık yapıyorum.  Çoğunluğu Yenişehir mahallesinde olmak üzere bine yakın çocuk yetiştirdik. 15 senedir eğitim veriyorum. Bu eğitimleri de kendi imkanlarım ve öz verim ile verdim.

YENİŞEHİR BANA SAHİP ÇIKSIN
Tüm Yenişehir halkını seviyorum. Yenişehir’in evladı olarak bana sahip çıkmalarını istiyorum. Ben de onları mahcup etmeyeceğimi, yüzlerini kara çıkarmayacağım” dedi.

ŞENER SAR KİMDİR?
1974 İzmit Yenişehir Mahallesi doğumlu.
Mimar Sinan İlkokulu ve Mimar Sinan Lisesi mezunu.
45 yıldır Yenişehir’de, Turan Güneş Caddesi Esenevler Sokağında oturuyor.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Spor Eğitim Merkezinde görev yapıyor.
İzmit Belediyespor Güreş Antrenörü.
Milli güreşçi olan Sar’ın çok sayıda Türkiye şampiyonluğu bulunuyor.
125 kiloda eski Dünya 5.si oldu.
Kırkpınar’da başaltında yıllarca mücadele etti.
15 seneden bu yana antrenörlük yapıyor.

ŞENER SAR’IN YENİŞEHİR İÇİN PROJELERİ:

SAR’IN AZALARI:

 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin