EYT otobüsleri kaçta kalkacak?

0

Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) seslerini duyurmak ve taleplerini dile getirmek için yeni eylem kararı aldı. 10 Şubat’ta Ankara’da büyük bir buluşmaya imza atan EYT’liler, Nazım Hikmet Kültür Merkezi ve çevresini hınca hınç doldurmuştu. Bu buluşmanın ardından hükümetin herhangi bir adım atmamasına ve “Gündemimizde yok” açıklamasına tepki gösteren Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma Derneği (EYT SYD) Yönetim Kurulu, mart ayında İstanbul Maltepe’de büyük bir miting yapma kararı alındı.
Beklenen izin iki gün önce çıktı.
EYT’liler 17 Mart Pazar günü Maltepe’deki büyük mitingde 1 Milyon olacak.

TOPLUCA GİDELİM
EYT SYDD Kocaeli İl Temsilcisi Naim Avcı, mitingle ilgili EN Kocaeli’ye açıklamalar yaptı ve EYT mağdurlarından özel bir istekte bulundu. Naim Avcı, “Bu tarihi anı kimse kaçırmamalı. Ben mitinge katılacak arkadaşlarımızdan özel bir istekte bulunuyorum. Lütfen mümkün olduğunca özel araçlarımızla mitinge gitmeyelim. Otobüslerle topluca gidelim. Güzel bir kortej oluşturalım ve gücümüzü gösterelim” dedi.

İKİ AYRI NOKTADAN
EYT Kocaeli İl Temsilcisi Naim Avcı, EYT otobüslerinin Kocaeli’de iki ayrı noktadan kalkacağını duyurdu. Naim Avcı, “İzmit’te otobüslerimiz Milli İrade Meydanından kalkacak. Otobüsler erkenden alanda olacka. Bizler de 08:00’de toplanacağız. 09:00’da hareket edeceğiz. Gebze Center’ın önünden de otobüsler kalkacak. O otobüsler ise 09:30’da Gebze Center’ın önünden hareket edecek” ifadelerini kullandı.

ÖZÜPAK’TAN AÇIKLAMA
EYT SYDD Başkanı Gönül Boran Özüpak da sosyal medya hesabından bugün önemli bir açıklama yaparak şu ifadelere yer verdi:

 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin