Yenişehir Mahallesine tecrübeli aday

0

SGK İdari İşler ve Sivil Savunma Amiri olarak görev yapan Salih Çuman Yenişehir Mahallesine muhtar adayı oldu. Mahallede geniş bir kesimin desteğini arkasına alan Çuman, muhtar seçilmesinin ardından Sosyal Güvenlik Kurumundaki görevlerinden emekli olacağını belirtti.

HERKESİN ORTAK ADAYIYIM
En Kocaeli’yi ziyaret eden muhtar adayı Çuman, herkesin ortak adayı olduğunu belirterek, “Her insanın içinde kendi fikirleri düşünceleri vardır. Biz bunlara saygı duyarak yola çıkıyoruz” dedi.

“BİRİKİM SAHİBİYİM”
Çuman ayrıca yaptığı açıklamalarda, “Yenişehir mahallesinde yaşayan abilerimizin, kardeşlerimizin ayrıca çok değer verdiğim gençlerimizin teveccühü ile yapabileceğimiz çok şey olduğuna inanarak mahallemiz muhtarlığına talip olduk. 25 yıllık kamu deneyimimizden ötürü idari kurumlarla olan yakın ilişkilerimin ve iletişimdeki prosedürün nasıl olduğu ile ilgili oldukça fazla birikim sahibiyiz. Bu birikim ve tecrübeyi mahallemizin yararı için kullanmak istiyoruz.

“SEN YAPARSIN” DEDİLER
Bizim muhtar olmamızın süreci ise şöyle gelişti: Mustafa Kadı diye bir abimiz vardı azalık yaptı. Aday olmuştu. Adaylık sürecinde malesef vefat etti. Mustafa kadı abimiz öldükten sonra öğrendim ki, beni birinci aza olarak göstermiş. Bana söylediler, ‘Sen yaparsın’ diye. Bu işi yapabilecek sosyal ilişkilerim olan biriyim. Bende Yenişehir’e güzel bir hizmet vermek ve arkadaşları kırmamak adına kabul ettim. Muhtar olursam SGK’dan emekli olacağım.

“KADI AİLESİNİN DESTEĞİNİ ALDIM”
Diğer muhtar adaylarımıza ise başarılar diliyorum. Kadı ailesinin de desteğini aldım. Yenişehir’de çok farklı etnik gruplar var. Mustafa abi balkan Türküydü mesela. Onlar da bizi destekliyor. Benim için ‘Sahaya geç kaldın’ diyorlar. Bizim için geç değildi. Mustafa abi zaten sahadaydı.

“İŞİMİZ DİYALOG”
Yenişehir için uçuk kaçık vaatleri dile getirmeyeceğim. Bizim işimiz diyalog. Seçildiğim takdirde vatandaşlarımızın sıkıntılarını ilgili birimlere ileteceğiz. 25 yıllık devlet memurluğu tecrübem var. Bu yüzden iletişimim güçlü. Diğer adaylar vaat ettikçe ediyor. Kim ne derse inanmayın. Muhtarlar sadece sorunları iletir.

“ALT YAPI SORUNU”
Yenişehir’in en büyük problemi alt yapı. Ziraat Bankasının köşesinde sağa giden arabalar ile ileri giden arabalar sıkışıyor. Orayı hiç bir siyasetçi görmüyor. Orada kaldırımda yer var. Bir bölümünü kamulaştırsak sorun çözülecek.

“ÇOK ÇALIŞACAĞIZ”
Muhtar olduğumuz takdirde aile, kadın, çocuk ve engellilere yönelik faaliyetler, eksik olan eğitim kurumlarının tamamlanması, sağlık hizmetlerin iyileştirilmesi, çevre kirliliğine karşı duyarlılık, sosyal ve kültürel faaliyetler ve gençlik faaliyetleri için çok çalışacağız” yer verdi.

YENİŞEHİR MAHALLESİ ADAYI SALİH ÇUMAN’IN AZALARI
Mehmet Tavlı,
Hanife Orak,
Ertuğrul Salkım,
Şenol Çakmak,
Sami Kadı,
Alpaslan Çağlar,
Hakan Özcan,
Uğur Akansu,
Mustafa Sağlam

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin