Şanbaz Yıldız: Aymazlıkla seçim almak istemiyoruz

0

Millet İttifakı paydaşları CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in 21 Mart Perşembe günü saat 14:00’te Milli İrade Meydanında gerçekleştireceği ortak mitingle ilgili bugün bir basın toplantısı düzenlendi.
İyi Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız’ın ev sahipliğinde İyi Parti İl Teşkilatında düzenlenen toplantıya İyi Parti Kocaeli Milletvekili ve Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, Millet İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan adayı Serdar Kaman, İyi Parti İl SKM Başkanı Kaan Dilmen, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, İyi Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz, CHP’li il yöneticileri ve İyi Partili il yöneticileri katıldı.

AKŞENER’İN MEMLEKETİ
Toplantıda konuşan İyi Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, “Bizim başarımız sadece seçimde belediye başkanlığı aldık almadık değildir. Biz bir duruş sergileyeceğiz. Aymazlıklarla seçim kazanmak istemiyoruz. Biz Büyükşehir’de ve birçok ilçede seçim alacağız. Cumhuriyet tarihinin en zor ittifakını kuruyoruz. Yerelde ittifak kurmak gerçekten zordur. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı henüz bir yıllık İyi Parti’ye verildi. Kemal Kılıçdaroğlu da İzmit’in Meral Akşener’in memleketi olması hasebiyle böyle bir naziklim yaptı ve Kocaeli Büyükşehir adaylığı İyi Parti’ye bırakıldı. Serdar Kaman kardeşimiz de çok iyi bir seçim çalışması sergiliyor” dedi.

MENFAAT YOK
CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Her iki genel başkan da bizim genel başkanımızdır. Bu ittifak Türkiye’de bazı şeylerin önüne açacak. İki ayrı parti olabiliriz. Bazı fikirlerimiz ayrı olabilir. Ancak biz bir güç birliği içerisindeyiz. Partimizin kişisel menfaati yok. Sadece milletimize hizmet etmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin