Rıza Güven Usta: Kast edilen adayımız o tarihte askerdeydi!

0

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu dün Trabzon’da yaptığı konuşmada İyi Parti Başiskele Belediye Meclis üyesi aday listesinde PKK ile ilişkili olan bir ismin yer aldığını ifade etmişti.
Konuyla ilgili İyi Parti Başiskele Belediye Başkan adayı Rıza Güven Usta dikkat çeken bir açıklama yaptı.
Usta, “Eğer bizim listemizde PKK’lı varsa devlet gereğini yapsın. Yok eğer devlet gereğini yapamıyorsa bize isim versinler. Biz gerekeni yaparız. Dedikoduyla devlet yönetilmez” ifadelerini kullandı.

UTANIYORUM
EN Kocaeli’ye özel açıklamalarda bulunan İyi Parti Başiskele Belediye Başkan adayı Rıza Güven Usta, “Ben bir vatandaş olarak koskoca İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu’nun böyle bir açıklama yapmasından devletini seven bir vatandaş olarak utanıyorum. Biz milliyetçi insanlarız. Hassas insanlarız.

BİZ GEREĞİNİ YAPARIZ
Eğer böyle bir iddia varsa ve doğruysa gelsin devlet gereğini yapsın. Yok eğer devlet gereğini yapamıyorsa bize isim versinler biz gereğini yaparız. Meclis üyesi adayı olurkan Savcılıktan belge alıyorsun. Seçim kuruluna veriyorsun ve incelendikten sonra onaylanıyor. Madem böyle bir şey var seçim kurulu nasıl bunu fark etmedi?

ASKER
Eğer İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kast ettiği ismi biz doğru anladıysak eğer, o isim 1996 yılında askerdeydi. Bunun belgesi benim cebimde mevcut. Ancak bununla ilgili bir dedikodu üzerine isim vermem. Bu insanın ailesi var. Eşi dostu var. Yazıklar olsun böyle bir suçlama mı yapılır? Varsa böyle bir şey devlet gereğini yapsın. Bu işin doğrusu budur.”

 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin