Lütfü Türkkan: Devlet dedikodu yapmaz. Gereğini yapar

0

Millet İttifakı paydaşları CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in 21 Mart Perşembe günü saat 14:00’te Milli İrade Meydanında gerçekleştireceği ortak mitingle ilgili bugün bir basın toplantısı düzenlendi.

CHP’LİLERLER BİRLİKTE
İyi Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız’ın ev sahipliğinde İyi Parti İl Teşkilatında düzenlenen toplantıya İyi Parti Kocaeli Milletvekili ve Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, Millet İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan adayı Serdar Kaman, İyi Parti İl SKM Başkanı Kaan Dilmen, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, İyi Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz, CHP ve İyi Partili il yöneticileri katıldı.

PAZARTESİ GÜNÜ PROJE TANITIM
Toplantıda konuşan Büyükşehir Belediye Başkan adayı Serdar Kaman, “Kocaeli siyasi anlamda önemli bir kent. Bu kenti kimse kaybetmek istemez.  Erdoğan’ın da bunu hissettiği için geldiğini düşünüyorum. Biz de kazanacağımıza inanıyoruz. Genel Başkanlarımız bizi desteklemeye geliyorlar. Yoğun programlarına rağmen gelecekleri için çok teşekkür ediyoruz.  Kocaeli’yi ve tüm ilçeleri ile alacağımıza inanıyoruz. Bu inancımla birlikte Pazartesi günü proje tanıtım toplantısı düzenleyeceğim” dedi.

İKİ LİDERİ AĞIRLAYACAĞIZ
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun İyi Parti meclis üyesi listelerine dair sözlerine yanıt veren Lütfü Türkkan, “Seçime az bir zaman kaldı. Akşener’in memleketi burası. Her iki parti için önemli bir kent. Az bir zaman kalınca mevcut iktidarın tüm Türkiye çapında erozyona uğradığını görmekteyiz. Kocaeli’de 21 Mart Perşembe günü Türkiye’nin değişim ışığı olan iki liderimizi ağırlayacağız.

HİÇBİR SÖYLEDİĞİNİ UMURSAMIYORUM
Süleyman Soylu ne iş yapar? Kendisi otogarda pişmaniye satan bir vatandaş mı? Devlet dedikodu yapmaz, gereğini yapar. Düne kadar üstünü örttüğünüz sakladığınız bir sürü suça mensup insanların Kocaeli’de yaşadığını biliyoruz. Zannetmesinler ki bunlar konuşmadığı zaman arşivlerde unutulur. Devlet gereğini yapar. Bu şekilde seçimi provoke etme gereği yok. Ateş bacayı sarmış. İçişleri bakanının hiçbir söylediğini umursamıyorum” dedi.

SOYLU NE DEMİŞTİ?
Bilindiği gibi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu dün yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı:
“Bu seçimi bir beka seçimi haline getiren, sırf koltuk için sırf üç beş belediye başkanlığı daha fazla alabilmek için PKK ile FETÖ ile ortaklık kuran, onların arkasındaki büyük oyuncunun tezgahına gelen, şer ittifakı partileridir.
Kandil listeyi yapmış, HDP kuryesine vermiş ve CHP’ye göndermiştir. O da ittifak arkadaşlarına dağıtmıştır.
İyi Parti Başiskele İlçe Belediye Meclis üyesi listesinde, 2010 yılında terör örgütü adına ‘Zınhar’ kod adıyla faaliyet gösterirken 2012 yılında güvenlik güçlerine teslim olmuş adam var.”

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin