İzmit Belediyesinden Kızılay İş Merkezi açıklaması

0

Kızılay İŞ Merkezinde bulunan Cadde Kafenin boşaltılması dün son derece olaylı geçmişti. Bölgeye çok sayıda emniyet mensubu sevk edilmiş yaşanan gerginlik neticesinde Cadde Kafe’nin sahibi Cevdet Sert gözaltına alınmıştı.

İDARE KBB’DE
Konuyla ilgili dün akşam saatlerinde İzmit Belediyesinden Kızılay İş Merkezi açıklaması geldi.
Belediyenin Yapı Kontrol Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi: “bahse konu tahliyesi gerçekleştirilen 297 ada 1 nolu parsel üzerindeki Kızılay İş Merkezi binası için 6306 sayılı kanun kapsamında riskli yapı kararı alınmıştır. 6306 sayılı yasa kapsamında riskli yapıların yıkımı ve tahliyesi işlemleri ilgili idare tarafından yapılması gerekmekte olup, idare Kocaeli Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde ilçe belediyesidir.

KARARI UYGULADIK
Kocaeli Valiliğinin 21.01.2019 tarih 825 sayılı yazıları ile bahse konu binanın tahliye ve yıkım işlemlerinin yapılması belediyemize bildirilmiştir. Bu nedenle riskli bina içerisinde bulunan işletmelere bir hafta tahliye süresi verilerek 14.03.2019 tarih saat 10.00 da yıkımın yapılması kararlaştırılmış olup, işletme sahiplerine bildirilmiştir. Verilen gün ve saatte İlçe Emniyet Müdürlüğü, Belediye kolluk kuvvetleri ve personeli ile tahliye işlemi gerçekleştirilmiştir.

BİZ SORUMLU DEĞİLİZ
Sonuç olarak belediyemiz tahliye işlemini Kocaeli Valiliği tarafından gönderilen karar ve kanunlar kapsamında yapmıştır. Belediyemiz kanun gereği sadece tahliye işlemini yapmakla sorumludur.
Kamuoyuna önemle duyurulur.”

Cadde Kafe tahliyesinde Kızılay İş Merkezi karıştı

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin