Halit Çokan: Rüyada görsen kabus dersin!

0

İyi Parti Kocaeli Milletvekili ve Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan bugün İyi Parti il teşkilatında düzenlenen basın toplantısında konuştu.
Türkkan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yr hedef aldı.
Türkkan’ın sarf ettiği bu sözlere AK Parti İl SKM Başkanı Halit Çokan sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

HDP’Yİ TÜRKKAN SAVUNUYOR
AK Parti İl SKM Başkanı Halit Çokan sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
“Süleyman Soylu, millet ittifakının listesinde kod adını da vererek bir HDP’linin varlığından söz edince, biz HDP’den tepki beklerken, bakanın sözlerine İP’li Sn. Lütfü Türkkan’dan ses geldi… Gün gelecek de Sn.Türkkan HDP’lileri savunacak deselerdi kim inanırdı? Rüyada görsen kabus dersin… Bu nasıl bir savrulmadır?…”

TÜRKKAN NE DEMİŞTİ?
İyi Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, “Süleyman Soylu ne iş yapar? . Kendisi burada otogarda pişmaniye satan bir vatandaşmı?. Devlet dedikodu yapmaz, devlet gereğini yapar. Düne kadar üstünü örttüğünüz sakladığınız bir sürü suça mensup insanların Kocaeli’ de yaşadığını biliyoruz. Zannetmesinler ki bunlar konuşmadığı zaman arşivlerde unutulur. Devlet gereğini yapar. Bu şekilde seçimi provoke etme gereği yok. Ateş bacayı sarmış.  İç İşleri bakanının hiçbir söylediğini umursamıyorum.” ifadelerini kullanmıştı.

SOYLU NE DEMİŞTİ?
Bilindiği gibi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu dün yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı:
“Bu seçimi bir beka seçimi haline getiren, sırf koltuk için sırf üç beş belediye başkanlığı daha fazla alabilmek için PKK ile FETÖ ile ortaklık kuran, onların arkasındaki büyük oyuncunun tezgahına gelen, şer ittifakı partileridir.
Kandil listeyi yapmış, HDP kuryesine vermiş ve CHP’ye göndermiştir. O da ittifak arkadaşlarına dağıtmıştır.
İyi Parti Başiskele İlçe Belediye Meclis üyesi listesinde, 2010 yılında terör örgütü adına ‘Zınhar’ kod adıyla faaliyet gösterirken 2012 yılında güvenlik güçlerine teslim olmuş adam var.”

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin