CHP’den AK Parti’ye: İzmit’teki o afişleri kaldırın!

0

CHP İzmit Belediye Başkaj adayı Fatma Kaplan Hürriyet’in Kocaeli Barosunun bulunduğu Kocaeli Plazanın Adalet Köprüsüne bakan kısmına astığı afiş kentin gündemi olmuştu.

İTİRAZ EDİLDİ
Seçim yasaklarının kalkmasının ardından AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, binada Kocaeli Barosunun bir kamu kurumu olarak bulunmasından dolayı itiraz etmiş ve ilçe seçim kurulundan afişin kaldırılmasını istemişti. İlçe seçim kurulu da itirazı haklı bularak afişin kaldırılmasına hükmetmişti.

AFİŞ SÖKÜLDÜ
Ancak CHP İzmit İlçe Örgütü de karara yeniden itiraz etmiş ve afişi kaldırmamıştı. Yaşanan sürecin sonunda dün Fatma Kaplan Hürriyet’in bu binadaki afişi söküldü.

KİŞİYE GÖRE Mİ?
Bu olayın ardından CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar belgeleri de ortaya koyarak AK Parti’nin İzmit’teki çeşitli noktalardaki seçim kurulu tarafından kaldırılmasına hükmedilen afişlerin kaldırılmasını isteyerek şu ifadelere yer verdi:

“HUKUKUN BAĞLAYICILIĞI KİŞİYE GÖRE Mİ ?
AKP İzmit İlçe Başkan’ı geçtiğimiz günlerde basına verdiği demeçlerde bizlerin hukuk kurallarına uymadığı yönünde asılsız iddialarda bulunmuştur. Biz yasal sürece uygun olarak hareket ettiğimizi defalarca söylememize rağmen Sayın Başkan popülizmin vermiş olduğu hırs ile altı boş açıklamalarına devam etmiştir.

SAYIN BAŞKANA SORMAK İSTİYORUZ
Nitekim Yüksek Seçim Kurulu Kararı bize tebliğ edildiği gün söz konusu afişimizi indirdik. Şimdi o hukuktan yargıdan bahseden sayın Başkan’a sormak istiyoruz tam bir hafta önce 8 Martta İzmit İlçe Seçim Kurulunun Karabaş Mahallesi Ankara Karayolu üzeri Acarlar İş Merkezi ile alakalı bina bünyesinde BANKA (Vakıfbank ) olduğu için afiş asılamaz bu nedenle KALDIRILMASI ile ilgili kararın uygulanması için ne beklenmektedir ?

HUKUKU DİLİNDEN DÜŞÜRMEYEN…
Hukuku dilinden düşürmeyen , süslü cümleler ile kendine magazin arenası yaratmak isteyen sayın Başkandan yine kendine has üslubu ile bir cevap bekliyoruz. Ayrıca bizim afişimizi kaldırmak için seferber olan kolluk kuvvetlerinin, zabıtaların ve belediye personellerinin de bu konuda kimden talimat beklediklerini açıklamalarını istiyoruz. Çünkü ilgili karar 8 martta hem bize hem AKP ye hem de belediyeye eş zamanlı olarak iletilmiştir. Gereğinin ADİL şekilde yapılması için ilgili birimleri İzmit halkı adına uyarıyor ve sonucunu merakla bekliyoruz.”

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin