Hürriyet’e doğum yeri tepkisi

3

Millet İttifakı CHP İzmit Belediye Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet, bugün Başiskele’dekiWellborn Luxury Hotel’de proje tanıtım toplantısını gerçekleştirdi.

KISA ÖZGEÇMİŞ
İzmit Belediye Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet, proje tanıtım toplantısında katılımcılara bir de kitapçık dağıttı. Bu kitapçıklarda Hürriyet’in İzmit’e olan vaatlerine yer verildi. Kitapçığın son kısmında ise Fatma Kaplan Hürriyet’in kısa bir özgeçmişine yer verildi.
Ancak bu kısa özgeçmişte Fatma Kaplan Hürriyet’in sadece doğum tarihinin yer alması, yani doğum yerinin yer almaması AK Partililerin dikkatlerinden kaçmadı ve konuyu sosyal medyada gündeme taşıdılar.

HANİ İZMİT’İN KIZIYDIN?
AK Parti İl yöneticisi Gökhan Meriç ve AK Parti eski İzmit Belediye Meclis üyesi Ali Yılmaz konuyla ilgili sosyal medya hesaplarında paylaşımlarda bulundu.
Mehmet Ali Paşalı Ali Yılmaz yaptığı paylaşımda, “Aaaaaaa oda ne sayın vekilim. Doğduğunuz yeri yazmayı unutmuşsunuz. Hani PAŞAnın kızıydın?
Hani İZMİTin kızıydın?
Acaba izmitte doğsaydın oraya kalın puntalarda İZMİT yazmazmıydın
izmitli olmaman tabiki suç değil ama bizide İZMİTLİYİM DİYE, hele hele PAŞALIYIM diye yeme bari.”

AYIP DEĞİL AMA…
AK Parti İl Yöneticisi Gökhan Meriç ise şu ifadelere yer verdi:
“BAŞKALARINI KORKAKLIKLA İTHAM EDEN SAYIN CHP İZMİT ADAYI NEDEN DOĞDUĞU YERİ SÖYLEMEKTEN KORKUYOR!…
Bu gün CHP İzmit İlçe Belediye Başkanı Adayı seçim beyannamesini açıkladı…
Beyannamenin boş olduğu, yasak savma ve dostlar alışverişte görsün kabilinden olduğunu gördük… Ama o da ne kendisini İzmit’in kızı diye lanse eden sayın aday özgeçmişine doğduğu yeri yazmamış… Kuşkusuz İzmit’te doğmamak eksiklik değildir, İzmit’in kızı olmamak ayıp değil ama İzmit’te doğmadığı halde İzmit’in kızıyım diye caka satmak ayıbın daniskasıdır.
Doğum yerini bile halktan gizleyen, kütüğü hakkında hakikatten kaçan birine güvenebilir miyiz ?”

3 YORUMLAR

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin