Emniyet: Pedofili sapık iddiaları gerçek değil

1

Birkaç gündür Gölcük’ün gündeminde yer alan “pedofili sapık” iddialarına yalanlama. Geçen Cuma gününden itibaren Gölcük çarşıda dolaşan ve okulların önünde bekleyen bir şahsın çocuklara ilgi duyan bir sapık (pedofili) olduğu ve bir çocuğu kaçırmaya çalıştığı iddia edilmişti.

AİLELERİN TEDİRGİNLİĞİ
İlçede kulaktan kulağa yayılan bu olay aileler tedirgin olmuş, ilgili şahsın elektrik panoları önünde çömelip beklediği, çarşı içinde volta attığı öne sürülmüş, emniyetin şahsı bir an önce yakalaması istenmişti.
Durumdan şikayetçi olan bir çok aile, gazetemize de ulaşmış durumu anlatmıştı. Ailelerin verdiği bilgiler neticesinde söz konusu iddiaların yer aldığı haberler, suçlanan şahsın fotoğraflarına yer verilmeden gazetemizde ‘iddia olarak’ yer almıştı.

EMNİYET YALANLADI
Konuyla ilgili iddialara emniyetten yalanlama geldi. Gölcük emniyetinden yapılan açıklamada, söz konusu iddiaların titizlikle incelendiği ancak gerçeği yansıtmadığı ifade edildi. Açıklamada, “Gerekli tüm incelemeleri yaptık. İlgili şahıs askerden gelmiş ve kız kardeşini okuldan almış. Bunun dışında herhangi bir durum söz konusu değil. Zaten bu konuda emniyete yapılmış ne bir şikâyet var ne de herhangi bir bulgu var. İddialar gerçeği yansıtmıyor” değerlendirmesi yapıldı.

1 Yorum

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin