Cadde Kafe tahliyesinde Kızılay İş Merkezi karıştı

1

Kızılay İş Merkezi’nde Kızılay Kocaeli Şubesi’ne bağış yapıldığı ve binanın yıkılıp yeniden yapılacağı çoğu kez dile getirildi. Buradaki kiracılardan binayı tahliye etmeleri istendi. Kullanım hakkı bulunan kiracılardan Cadde Kafe’nin ise İzmit Belediyesi zabıta ekiplerince şu anda tahliyesi gerçekleştiriliyor. Ancak gerginlik yaşandı ve Cevdet Sert gözaltına alındı.

NE VARSA YAPIYORLAR
Cadde Kafe’nin sahibi Cengiz Sert konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “ “Türk Kızılayı baskı şantaj rüşvet ne varsa yapıyor. Türk Kızılay Genel Merkezi, Afad Başkanı Türkiye’nin derin devletidir. Cumhurbaşkanımıza bu kadar ihbarda bulunduk. İl başkanlarına, vekillere yazdık buraya gelip ne oluyor diyemediler. Her gün adaletten hukuktan bahsediyorlar. Bu mahkeme kararı. Işlem yapanlar bana mahkeme kararını tahliye kararını riskli yapı raporunu göstersinler.

EN SAĞLAM BİNA
İzmit’in en sağlam binası iken İlhami Yıldırım gibi isimler yüzünden bu duruma geldim. 3.5 sene oldu. Adalet biziz siz değil. 31 Mart ‘ta sandığa gideceksiniz. İzmit esnafına sesleniyorum tek tek sayarsak 15 bin dilekçem var. Bizler de sizler de mücadele vermezsek kaybederiz. Nasıl tahliye kararı almadan buraya geliyorlar. Ak Parti’nin, İzmit Belediyesi’nin eseri bu. Burada bu binanın sağlam raporu var. Daha önce alınan raporu idare mahkemesinin raporu ile kıyasladığımızda yüzde 80 fark var” dedi.

1 Yorum

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin