EYT’nin büyük Maltepe mitingine izin çıktı!

0

Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) seslerini duyurmak ve taleplerini dile getirmek için yeni eylem kararı aldı. 10 Şubat’ta Ankara’da büyük bir buluşmaya imza atan EYT’liler, Nazım Hikmet Kültür Merkezi ve çevresini hınca hınç doldurmuştu. Bu buluşmanın ardından hükümetin herhangi bir adım atmamasına ve “Gündemimizde yok” açıklamasına tepki gösteren Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma Derneği (EYT SYD) Yönetim Kurulu, mart ayında İstanbul Maltepe’de büyük bir miting yapma kararı alındı.

GÜNLERDİR BEKLENİYORDU
EYT SYDD Başkanı Gönül Boran Özüpak, 4 Mart Çarşamba günü İstanbul Valiliğine miting için başvuru yapmıştı.
Günlerdir süren bekleyiş bugün son buldu.
Gönül Boran Özüpak, Twitter hesabından yaptığı açıklamayla 1 Milyon hedefli EYT’nin Maltepe Mitingi için İstanbul Valiliğinden izin çıktığını duyurdu.

DUYURDU
Gönül Boran Özüpak yaptığı açıklamada:
“#EmeklilikteYaşaTakılanlar
Yasal iznimiz çıktı.Mesai saatine yetişememezlikten Belge yarin alınacak
Bugün emniyetimizle güvenlik için yapılması gerekenlerin toplantısını yaptık.Sıra 17 MARTTA TÜM TÜRKİYE’DEN KATILIMLA 17 MARTTA MALTEPE MITING alaninda olmakta” ifadelerine yer verdi.

HEDEF 1 MİLYON
EYT SYDD, Maltepe’de 17 Mart’ta adeta büyük bir şölen yapacak. Türkiye’nin her yerinden EYT’liler İstanbul’a akın edecek. Mitinge katılım hedefi ise tam 1 milyon. EYT’liler çoluk çocuk meydanları dolduracak.

EN AZ 41 BİN
EYT’nin Kocaeli’deki mitinge katılım hedefi ise en az 41 bin insan. Konuyla ilgili EYT Kocaeli Başkanı Naim Avcı yaptığı açıklamalarda büyük bir katılımla Maltepe’de olacaklarını ve seslerini Türkiye’ye duyuracaklarını ifade etmişti.

Gönül Boran Özüpak: 1 milyonuncu kişi olmalıyım diyerek…

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin