İşte Muzaffer Bıyık’ın Darıca için projeleri

1

AK Parti’de ilçe belediye başkan adayları vaatlerini 1 ve 10 Mart tarihleri arasında açıklayacak. Bugün AK Parti Daruca Belediye Başkan Adayı Muzaffer Bıyık, Darıca için vaatlerini kamuoyu ile paylaştı. Adnan Menderes Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen proje tanıtım törenine; Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın, AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, meclis üyesi adayları, teşkilat yöneticileri ve çok sayıda davetli katıldı. Darıca’da alan sıkıntısı olduğunu bu nedenle okul, park ve çeşitli tesisler yapmakta zorluklar yaşandığının altını çizen Ak Parti Belediye Başkan Adayı Bıyık, seçildiği takdirde ilçeye kazandırmak istediği projelerin başlıkları şöyle sıraladı:

OSMANGAZİ KÖPRÜSÜNE EK
Yayalar için alanı olmayan Osmangazi Köprüsüne ek olarak bir köprü daha yapılacak ve bu köprüde yaya yolu olacak. Boşaltılan askeri alan içinde birçok projeden oluşan tesisler yer alacak. Bayanlar için özel plaj, genel plaj, macera park, trafik eğitim pisti, gençlik parkı inşa edilecek. Darıca’nın giriş çıkış sayısı artırılacak. 60.Yıl Ortaokulu ve Tevfik İleri İmam Hatip Ortaokulu önünde üst geçit yapılacak.

DARICA GİRİŞ ÇIKIŞ SAYISI ARTACAK
Belediye hizmet binası, kaymakamlık, idari birim müdürlükleri, ilçe milli eğitim müdürlüğü, tapu, sosyalyardımlaşma müdürlüğü gibi binalar tek bir komplekste toplanacak.Metro İstasyonu nedeniyle lav edilecek olan Cumhuriyet Meydanı’nın yerine yeni bir kent meydanı yapılacak. Darıca ve Tuzla Arasında Atatürk Caddesi’nden, Şişecam istikametinden, Hünkar Çayırı kenarından olaşan bir güzergah yol yapılacak. Bu yolun E-5 bağlantısıda olacak. Hem Darıca’nın giriş çıkış sayısı artacak hem de Tuzla ve Darıca arasında E-5’e çıkmadan bir bağlantı yolu hayata geçecek.

TÜM MAHALLEYE SEMT PAZARI
Nenehatun Mahallesi’nde spor kompleksi yapılacak. Amatör kulüplere tahsis edilecek. Balyanos Koyu’nda Marina yapılacak. Nenehatun Mahallesi’ne Kent park yapılacak. Darıca’nın tüm mahallelerine semt pazarları yapımı sağlanacak. Aşıroğlu Caddesi’ne özellikle bayanların kullanacağı bir yaşam merkezi yapılacak” dedi.

1 Yorum

  1. darıca hapsolmuş durumda. darıcayı tuzlaya ve E-5 e açacak projelere çok acil ihtiyaç var. Yenişehir projesi ne oldu? bu projede darıcaya değer katacak proje idi. bu alan boş ve alkoliklerin mekanı. balyonoz koyu 2. etap için basın ilan kurumunun sahili kesen işgali kaldırılmalı ve tuzla belediyesinin yaptığı gibi tüm sahilleri tüm vatandaşa eşit açılmalıdır.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin