MHP’nin AK Parti’ye önereceği isimler belli oldu

0

AK Parti ile MHP arasında genel merkezler düzeyinde meclis üyeliği görüşmeleri devam ediyor.
Cumhur İttifakı tarafları, aralarında Kocaeli’nin de yer aldığı CHP ile İyi Parti’nin ittifak yaptığı 27 ilde meclis üyeleri adaylarını tekrar gözden geçirme kararı almıştı.

NETLEŞECEK
Bu görüşmelerle ilgili henüz gerek AK Parti gerekse de MHP teşkilatlarına genel merkezlerden bir bildirim yapılmadı. Ancak bir kaç gün içinde Cumhur İttifakının meclis üyelerinde de ortak olarak seçime girip girmeme durumu netleşecek.

İZMİT’E ARPACI
EN Kocaeli olarak MHP’nin İzmit Belediye Meclis üyeliği için kontenjandan önereceği ismin Eşref Ayhan Arpacı olduğunu duyurmuştuk.
Gazetemizin ulaştığı bilgilere göre MHP’nin Gölcük ve Derince’de de AK Parti’ye kontenjan için önereceği isimler belli oldu.

VEKİL ADAYIYDI
MHP’nin Gölcük Belediye Meclis üyeliği için önereceği ismin 24 Haziran seçimlerinde partinin Kocaeli Milletvekili adayı da olan İbrahim İnanç Çakıroğlu olduğu öğrenildi.
Gölcük’te geniş bir kesim tarafından tanınan İbrahim İnanç Çakıroğlu, geçtiğimiz hafta Merve Karayel’le nişanlanmış ve evlilik yolundaki ilk adımını atmıştı.

TRABZONLU
MHP’nin Derince Belediyesi Meclis üyeliği için AK Parti’ye önereceği isim bir Trabzonlu.
Partinin eski Derince İlçe Başkanı Haluk Akyüz, eğer her iki parti de ortak meclis üyesi listesiyle seçime girmeye karar verirse, kontenjan için AK Parti’ye önerilecek isim olarak belirlendi.

İbrahim İnanç Çakıroğlu
Haluk Akyüz

 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin