İyi Parti anlaşılamayan ilçelerde başkan adayı çıkaracak mı?

0

İyi Parti ile CHP arasında devam eden belediye meclis üyesi aday listeleri görüşmelerinde üç ilçede kriz yaşanmıştı.
CHP ile İyi Parti’nin anlaşamadığı Karamürsel, Kartepe ve Derince ilçelerinde İyi Parti ilçe teşkilatları kendi meclis üyesi aday listeleriyle seçime girme kararı almıştı.

DEDİKODULAR ÇIKTI
Meydana gelen bu gelişme akıllara önemli bir soru işaretini getirdi. O da söz konusu ilçelerde İyi Parti’nin ittifakı bozup belediye başkan adayı çıkarıp çıkarmaması konusuydu.
Mevcut durumla ilgili ortaya çeşitli dedikodular çıkmış, bazı İyi Partililer söz konusu ilçelerde belediye başkan adaylarının da gösterilebileceğini iddia ermişti.

KARARI İLÇELER ALDI
Konuyla ilgili İyi Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız EN Kocaeli’ye konuştu.
İl Başkanı Şanbaz Yıldız, net bir şekilde bu dedikoduları yalanlayarak şu ifadelere yer verdi:
“Bazı ilçelerde bizim teşkilatlarımız ve CHP örgütleri anlaşma sağlanamadı. İlçe teşkilatlarımız anlaşma sağlanamayan bu ilçelerde kendi belediye meclis üyesi aday listesiyle yola devam etme kararı aldı.

SÖZ KONUSU DEĞİL
Ancak şunu net olarak söylemeliyim. Belediye meclis üyesi aday listelerinin ayrı olacağı ilçelerde asla ve asla İyi Parti belediye başkan asayı göstermeyecek. Buna hiç kimsenin gücü yetmez. Çünkü bu kararlar genel merkezler nezdinde alınmış kararlardır. Meclis üyeleri aday listeleri ayrı çıkabilir. Ancak kesinlikle belediye başkan adayı çıkarmamız söz konusu değil.”

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin