Sibel Moralı meclise giriyor

0

Siyasi partiler 18 Şubat akşamına kadar meclis üyesi aday listelerini seçim kurullarına teslim edecek.
Bu sebeple hemen hemen tüm siyasi partiler çok hareketli.
Henüz meclis üyeleri aday listeleri kesinleşmese de kulislere düşen bilgilere göre Körfez Ticaret Odasının eski başkanı Sibel Moralı, seçilebilecek sıradan AK Parti Körfez Belediyesi Meclis üyesi adayı yapılacak.

BARAN DA KATILMIŞTI
Körfez Ticaret Odası eski Başkanı Sibel Moralı, Körfez Belediye Meclis üyesi aday adaylığı başvurusunu 3 Aralık tarihinde yapmıştı. Sibel Moralı’nın başvurusunda Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran da kendisini yalnız bırakmamış ve Moralı’nın yanında olmuştu.

SİBEL MORALI KİMDİR?
1971 yılında Körfez ilçede dünyaya geldi. İlk ve ortaokulu bu ilçede bitirdikten sonra lise tahsilini İzmit Teknik Lisesi’nde yaptı. Aynı okulun elektrik bölümünden mezun oldu. Halen Çalışma Ekonomisi okuyan Sibel Moralı, bu yıl mezun olacak.
İlk olarak TÜPRAŞ’ın haberleşme bölümünde iş deneyimini kazanan ve 5.5 yıl burada görev yapan Moralı, daha sonra işten ayrılarak ticarete atılmak istedi. Hangi iş kolunda çalışmasının uygun olacağına karar verdi ve iş güvenliği konusunda değerlendirmeler yaptı.
Gelecekte iş güvenliği firmalarına ihtiyaç duyulacağını öngören Sibel Moralı, 2004 yılında STM İş Güvenliği Danışmanlık ve Özel Eğitim Merkezi’ni kurdu. Körfez ilçesi ve Kocaeli genelinde önemli bir firma haline gelen STM’yi kısa sürede yukarılara taşımayı başaran Moralı, geçtiğimiz dönem Körfez Ticaret Odası’nda komite başkanlığı görevi yaptı ve oda meclisine girdi.
Aynı dönem yönetim kurulu yedek listesinde yer alan Sibel Moralı, yönetimde meydana gelen eksilmenin ardından asil yönetim kurulu üyeliğine geçti. Mustafa Efe’in beklenmeyen ölümünün ardından boşalan KTO başkanlığına da oy birliği ile seçildi.
Daha sonraki Körfez Ticaret Odası kongresinde aday olmayan Sibel Moralı, 3 Aralık tarihinde AK Parti’den Körfez Belediyesi meclis üyesi aday adayı oldu.
Muhsin Moralı ile evli olan Sibel Hanımın Mert ve Seda isminde iki çocuğu bulunuyor.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin