KİSA yeni yerinde

0

Dünyanın dört bir yanından gelerek ilimizde eğitim gören Ulusalararası Öğrenciler için faaliyet gösteren Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği (KİSA) Basın mensuplarını akşam yemeğinde ağırladı.
Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulanan KİSA’nın yeni dernek binasında düzenlenen akşam yemeğine Dernek Başkanı Fatih Karaçoban, yönetim kurulu üyeleri, ve basın mensupları katıldı.

GELECEĞİ BİRLİKTE İNŞA EDELİM
KİSA Başkanı Fatih Karaçoban yemekten sonra yaptığı konuşmada, “2017 yılından itibaren ilimizde eğitim gören Ulusalararası öğrencilere aile olmaya çalışıyoruz. ‘Geleceği Bitlikte İnşaa Edelim’ projemiz var. 10 aylık bir proje. Burada eğitim gören öğrenciler uzaktan gelmiş gönül elçilerimiz. Yarın ülkelerine gittiklerinde ülkemizi anlatacaklar. Biliyoruz ki onlar burada eğitim görürken ailelerinin aklı onlarda. Biz burada onların sıkıntılarına yardımcı oluyoruz. Devletimiz elinden geleni yapıyor. Biz sadece aile ortamı kurmaya çalışıyoruz. Bizim amacımız uluslararası öğrenciler ile kenfi öğrencilerimizi kaynaştırmak.

KOCAELİ’YE DAMGA VURDU
Bu kapsamda logomuzu yeniledik. Buradaki öğrencilerimiz uluslararsı birer kardeşimiz. Aynı zamanda eğitim vermeyr de çalışıyoruz. Ziyaretlerimiz var. Şehit ailelerimizi ve huzurevlerini ziyaret ediyoruz. Photoshop derslerimiz, geleneksel spor eğitimlerimiz var. Yurdışı Türkler ve ve Akraba Toplulukları Başkanlığı ile işbirliğimiz var. Biz herşeyimizi iyi niyetimize yoruyoruz. Allah bize bu mekanı nasip etti. Belediyemiz öğrencilerimize çok yardımcı oluyor. Çalışmalarımız tamamen gönüllü insanlar tarafından yapılıyor. Yeni dernek binamızda öğrencilerimize bir kaynaşma ortamı sağlamana çalışıyoruz. Bu yıl inşallah 27 Nisan’da uluslararsı öğrenci buluşması düzenleyeceği. 11. sini geçen sene yaptık. Resmen Kocaeli programı damga vurdu. 12. programda yine öğrencilerimiz kendi ülkelerini tanıtacak. Bu programa da şimdiden tüm Kocaeli halkını davet ediyoruz.”ifadelerini kullandı.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin