Engelliler mecliste olmalı!

1

31 Mart yerel seçimlerine az bir süre kaldı. Belediye başkan adaylık süreci bitti. Adaylar sahada çalışmalarına başladı.
Kentin yönetiminde büyük söz sahibi olan belediye meclis üyelikliği adaylığı için ise heyecan sürüyor. Belediye meclis üyesi adayları 1 hafta içinde belli olacak.

65 BİN ENGELLİ VAR
Listeler henüz netleşmemişken Kocaeli Engelliler Dernekleri Federasyonu Başkanı Mehmet Ata Doğan, sosyal medya hesabından bir açıklama yayınladı.
Doğan, Kocaeli’de 65 bin engelli vatandaşın olduğunu ve engellilerin meclis üyeliklerinin önünün açılması gerektiğini ifade etti. Başkan Mehmet Ata Doğan, yaptığı paylaşımda ayrıca siyasetçilerden bu konuda duyarlı olmalarını rica etti.

SEÇİCİ OLUN
İşte Mehmet Ata Doğan’ın o paylaşımı:
Kocaeli’nde resmi rakamlara göre 65.000 engelli vardır. 4 kişilik bir ailede ortalama yaşadığı düşünülürse 260.000 kişilik etki alanı olduğu görülecektir. Kocaeli ilinin toplam nüfusu 1.900 bin kişi ve engellilerin ailleleriyle birlikte oranı yüzde 14 tür. Dikkatle ve sabırla takip ediyoruz ancak KOCAELİ İLİNDE YETKİN VE ETKİLİ ENGELLİLERİN MECLİS ÜYELiKLERİNİN ÖNÜ AÇILMASI LAZIM. Engellilere ve ailelerine duyurumuzdur lütfen bu konuda seçici olun. İlin siyasetinde etkili olanlara ricamızdır duyarlı olun. KOCAELİ’DE YETKİN VE ETKİLİ ENGELLİ MECLİS ÜYELERİNİ BELEDİYE MECLİSLERİNDE İSTİYORUZ”

1 Yorum

  1. Siyasi Partilerin, Engellilerin sorunları ve isteklerinin “Farkındayız” demenin, sadece söylemden ibaret olup olmadığını gösterecekleri bir haftanın içerisindeyiz. yaşayalım ve görelim..

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin