Düşen helikopterde 4 asker şehit oldu!

0

Alınan bilgiye göre, İstanbul’un Çekmeköy ilçesinde bir site içerisine zorunlu iniş yapan askeri helikopter henüz belirlenemeyen nedenle düştü. Bölgeye çok sayıda sağlık ve itfaiye ekibi sevk edildi.

VALİ YERLİKAYA: 4 ASKERİMİZ ŞEHİT OLDU
İstanbul Valisi Ali Yerlikaya olay yerinde açıklamalarda bulunuyor.
Yerlikaya şöyle konuştu:
“Saat 18.51 itibariyle 4. Kara havacılık alayına ait askeri helikopter bilinmeyen bir nedenle Çekmeköy ilçemiz Kirazlıdere Mahallemiz’de site içerisine maalesef düşmüştür. 112, itfaiye, AFAD olay yerine 2 dakika içerisinde geldi. Az önce İl Sağlık Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre 4 askerimiz şehit olmuştur.”

SORUŞTURMA BAŞLATILDI
Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Çekmeköy’de askeri helikopterin düşmesine ilişkin soruşturma başlattı.

SANCAKTEPE BELEDİYE BAŞKANI CANLI YAYINDA KONUŞTU
Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem CNN TÜRK’e konuştu:
Önlemler alındı. Helikopter acil iniş yapmak isterken düştü. Arkadaşlarımız olay yerinde incelemelerde bulunuyor. Olayı yakınen takip ediyoruz. Biraz sonra olay yerine geçeceğim. Sayısal olarak bir bilgimiz yok. İnönü mahallesi’ne komşu bir mahalle. Helikopter bir sitenin bahçesine düştü. İtfaiye ve sağlık ekipleri şuan olay yerinde. Belediyemizin Fen ve Sağlık İşleri de olay yerine hareket etti.CNN TÜRK canlı yayınına tekrar bağlanan Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, kazada 1 askerin şehit olduğunu duyurdu.Erdem, “Biraz önce üzücü bir haber aldık. 1 askerimizin şehit olduğunu resmi olarak öğrenmiş olduk. Mekanı cennet olsun. 3 de yaralı askerimiz var. Onlar da Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altındalar. Tüm müdahaleler yapıldı.” dedi.

VALİ YERLİKAYA: ZORUNLU İNİŞ YAPARKEN DÜŞTÜ, 4 YARALI ASKER HASTANEYE KALDIRILDI
İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, askeri helikopterin zorunlu iniş yaparken düştüğünü söyledi. Twitter hesabından açıklama yapan Yerlikaya “Çekmeköy ilçemizdeki bir site içerisine askeri helikopterimiz zorunlu iniş yaparken düştü.” dedi.
Yerlikaya “Alınan ilk bilgilere göre; Çekmeköy ilçemiz Kirazlıdere Mahallesi Sultangazi Caddesi Parkverde Sitesine düşen askeri helikopterdeki 4 yaralı askerimiz Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilmiştir.” ifadelerini kullandı.

KAYNAK:HÜRRİYET

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin