CHP de Ercan Dalkılıç’ı destekliyor

0

Dilovası’nda bugün çok önemli bir gelişme yaşandı. CHP, Dilovası Belediye Başkan adayı Kemal Memiş’i geri çekti.

GERİ ÇEKİLDİ
CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, EN Kocaeli’ye yaptığı açıklamada Saadet Partisi Dilovası Belediye Başkan adayı Ercan Dalkılıç’ı destekleyeceklerini duyurdu.
İl Başkanı Sarıbay, “Parti Meclisimiz Dilovası Belediye Başkan adayımız Kemal Memiş’i geri çekti. Biz burada parti olarak yeni bir aday çıkarmayacağız. Saadet Partisi adayı Ercan Dalkılıç’ı destekleyeceğiz” dedi.

SAADET’İN ADAYI
HDP’nin de Ercan Dalkılıç’ı desteklediğinin hatırlatılması üzerine Cengiz Sarıbay, “Ercan Dalkılıç, Saadet Partisinin adayıdır. Biz HDP’yle birlik içerisinde değiliz. Biz burada desteğimizi Ercan Dalkılıç’a veriyoruz” ifadelerini kullandı.

İYİ PARTİ KARAR VERECEK
İyi Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız da Dilovası’ndaki durumla ilgili EN Kocaeli’ye konuştu. Henüz net bir karar almadıklarını ifade eden Şanbaz Yıldız, “Dilovası ittifak kapsamında CHP’ye bırakılmış bir ilçeydi. Adayları geri çekildi. Ercan Dalkılıç’ı destekleyecekler. Biz bu konuyla ilgili nihai kararımızı bu akşam vereceğiz. Ancak buradaki olası destek HDP’yle işbirliği olarak yorumlanmamalı. Çünkü Ercan Dalkılıç, Saadet Partisi’nin adayı. HDP’nin adayı değil” açıklamasında bulundu.

HDP Dilovası’nda Dalkılıç’ı destekleyecek

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin