Atlayıp ölmeyince eve taşıyıp boğmuşlar!

0

İzmit Alikahya Mahallesinde annesiyle birlikte yaşayan Filistin asıllı Siver Keblawi isimli genç kız dün hayatını kaybetmişti.
Aynı zamanda Kocaeli Üniversitesi öğrencisi Keblawi’nin evlerinin balkonundan düşerek hayatını kaybettiği iddia edilmişti.
Ancak 20 yaşındaki genç kızın ölümünü polis şüpheli bulmuş ve soruşturma başlatılmıştı.
Soruşturma neticesinde Siver Kablawi’nin cinayete kurban gittiği ortaya çıktı.
Kocaeli’yi sarsan cinayetle ilgili kan donduran detaylar da açıklandı.

İNTİHAR OLARAK BİLDİRİLDİ
Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından açıklamada 20 yaşındaki Siver Keblawi cinayeti anlatıldı.
Emniyetten yapılan yazılı bildiride şu ifadelere yer verildi:
“22:30 sıralarında İzmit Alikahya Mahallesinde balkondan atlayarak İntihar konusu olarak bildirilen olayda, olayın olduğu ikametteki şahsın yatak odasının kapısının kırık, şahsın boğaz kısımlarında morlukların olduğunun, olayın olduğu sitenin kamera kayıtlarının incelemesinde ise kimliği belirsiz bir şahsın olaya karıştığı anlaşılması üzerine *Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliğince derinleştirilen soruşturmada,.

KENDİSİNİ ODAYA KİLİTLEMİŞ
Şahsın öldürülmüş olabileceği değerlendirilerek olay anında evde bulunan babası göz altına alınmış, yapılan sorgusunda İsrail’de namus sebebi ile aile içi sorunlar yaşadıklarından dolayı Türkiye’ye kaçtıkları ,olay gecesi oğlunun kendileri ile görüşmek için havayolu ile İstanbul a gelerek Kocaeli’ye geldiği, ancak tartışma çıktığı ve kızın kendisini odasına kitlediği tespit edildi.

ATLAMIŞ AMA ÖLMEMİŞ
Oğlunun kapıyı kırıp odaya girdiği esnada kızın 3.kat balkondan atladığı, daha sonra baba ve oğulun aşağıya inip kızın yaşadığını görünce, kızı tekrar ikisi birlikte eve çıkarttıkları ve evde oğlunun kızını boğarak öldürdüğü anlaşılmıştır.

OTELLER TEK TEK ARANDI
Firari şahsın olası yurtdışına kaçması ihtimaline karşı derhal harekete geçilmiş, havayolu ile İstanbul ilinden yurtdışına çıkabileceği değerlendirilerek çalışmalar bu yönde yoğunlaştırılmış, yapılan istihbari çalışmalarda , şahsın İstanbul ili Sultanbeyli ilçesinde bulunabileceği bilgisi edinilerek, şahsın uçak saatini kadar bir otelde saklanabileceği değerlendirilerek, civardaki tüm oteller tek tek kontrol edilmiştir. ,

UÇAĞA BİNMEDEN YAKALANDI
Sultanbeyli deki bir otelde Sabiha Gökçen’den kalkacak akşam 20.00 İsrail uçağına kadar şahsın saklandığı tespit edilerek yapılan operasyonda şahıs yakalanarak tahkikatına başlanmış, Şüpheli baba aynı gün Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığına sevkle tutuklanmıştır
Diğer şüpheli Y. K. ise 07.02.2019 günü Adli Makamlara sabah 10.00 sıraları sevk edilmiştir.”

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin