HDP Körfez’e de aday çıkarmayabilir

0

HDP İl Eş Başkanı Şahabettin Işık, birkaç gün önce EN Kocaeli’ye yaptığı açıklamada partisinin Körfez dışında hiçbir ilçede belediye başkan adayı göstermeyeceğini açıkladı.
Ancak bu konuda da ilginç gelişmeler yaşanmaya başlandı.

DİĞER İLÇELERDE OLDUĞU GİBİ…
HDP, Kocaeli’de Körfez ilçesi dışında hiçbir ilçede belediye başkan adayı çıkarmama kararı almıştı. Gelinen noktada HDP’nin Körfez için de aday çıkarmaması gündemde. Konuyla ilgili EN Kocaeli’ye konuşan HDP İl Eş Başkanı Şahabettin Işık, “Körfez’de her şey çok ince bir çizgi üzerinde ilerliyor. Bu ilçede de, Kocaeli’deki diğer tüm ilçelerde olduğu gibi aday çıkarmayabiliriz. Bu ihtimali konuşuyoruz. Birkaç gün içerisinde durum netlik kazanacak” açıklamasında bulundu.

BÜYÜKŞEHİR KONUSU
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı konusuna da değinen Şahabettin Işık, “Ancak her ne olursa olsun Kocaeli Büyükşehir Belediyesindeki kararımız değişmeyecek. Orada kendi adayımızla yolumuza devam edeceğiz. Ancak biz eş başkanlık sistemi yaptığımız için bir erkek bir de kadın aday çıkarmak zorundayız. Bu sebeple her iki isim belirlendikten sonra adayımızı resmi olarak ilan edeceğiz. Bir hafta içerisinde bu konu da netlik kazanacak” ifadelerini kullandı.

Cumhur İttifakı’nın adayları kaybetsin istiyoruz

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin