Zillet ittifakına cevabı Kocaeli’den vereceğiz

0

MHP İzmit İlçe Başkanı Ahmet Yalçınöz’ün ev sahipliğinde 102 mahalle başkanı Tramvay Kafe’de bir araya geldi.
Programa Cumhur İttifakının Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tahir Büyükakın ve İzmit Belediye Başkan adayı Sibel Gönül, AK Parti İl Başkani Abdullah Eryarsoy , AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, MHP MYK üyesi Hilal Elmasve birçok partili katıldı.

YAZIKLAR OLSUN
İlk konuşmayı yapan İlçe başkanı Ahmet Yalçınöz, “Burada bir konuya önem vermek istiyorum. MHP İzmit İlçe Teşkilatı, 24 Haziran’da Cumhur İttifakı olarak nasıl çaba gösterdiyse 31 Mart yerel seçimlerinde de MHP’nin tam destek sağlayacağı Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Sayın Tahir Büyükakın’dır, İzmit’te de Sayın Sibel Gönül’dür. İzmit’te ve Kocaeli’de İyİ Parti’ye, CHP’ye belediye kazandıracaksak bize yazıklar olsun. Bu kadar net söylüyorum” şeklinde konuştu.

KÜLLERİMİZDEN DOĞDUK
Ardından konuşan İl Başkanı Aydın Ünlü, “Ülkücü hareket zamanında küllerinden doğmayı bilerek hareket etmeyi bildi dedim. Bize bittiniz dedikleri zaman biz küllerimizden doğduk. Adaylarımız burada. İzmit Adayımız Sibel Gönül Hanımefendi, İzmit’te kendini sevdirmiş bir insandır. Cumhurbaşkanımız Sibel Gönül için yol arkadaşımdır demiştir. Ben inanıyorum ki AK Partililer Cumhurbaşkanının sözünü yere düşürmeyecektir ve Sibel Gönül İzmit Belediye Başkanımız olacak. Şu yanımızdan geçen tramvay eseri bizlere kazandırılmışsa, bu üretken belediyeciliktir. Artık belediyecilik kendi çocuklarını okutan, kasasında para olan belediyeciliktir. Bunları sağlayan da Tahir Büyükakın’dır. Biz beka demeye devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

CEVABI KOCAELİ’DEN VERECEĞİZ
AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy ise yaptığı konuşmada, “Aydın başkanımızla bir araya geldiğimizde demiştik ki, Cumhur İttifakı’nda en büyük destek MHP Kocaeli’den gelecek. 31 Mart yerel seçimlerinde de aynısı olacaktır. Bugün HDP İzmit’te, Derince’de en güçlü olduğu Dilovası’nda aday çıkarmıyor. Artık mızrak çuvala sığmıyor. Bizim de bu ziller ittifakının karşısında yapacağımız tek şey, en büyük cevabı 31 Mart akşamı İzmit’ten, Kocaeli’den vermek” şeklinde konuştu.

MİLLİ MARKA
AK Parti İzmit Belediye Başkan Adayı Sibel Gönül, “Hepimizin Türkiye sevdası var. Türkiye sevdasının milli markası Cumhur İttifakı’dır. MHP 50. Yılını kutlamaya hazırlanıyor. Şimdiden nice yıllar diliyorum. Ama Cumhur İttifakı’nın gelişimi de hepimizin sorumluluğundadır. Ben teşkilatlardan yetişmiş bir ablanızım, kardeşinizim. Teşkilatların da görüş önerileri alınacaktır. Çok çalışacağız, mutlaka başaracağız. Ben teşkilatlarımıza, İzmit’e güveniyorum. Ben İzmitliyim. İzmit benim çocukluğum, gençliğim, sevdam. Ben Kocaeli’nin ikinci kadın milletvekiliydim. Şimdi ikinci kadın belediye başkanı olacağım. Sizin desteğinizle, durmak yok yola devam” ifadelerini kullandı.

BİZ DE SAFIZ YA
Cumhur İttifakı’nın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın, “Kadim bir devlet geleneğinden geliyoruz. Liderlerimiz dediler ki önümüzdeki süreçte bir beka ittifakı yapacağız. Bu beka kararı Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanlığı modeli kararını aldıkları zaman alınmıştı. Bu ittifak pazara kadar değildir, mezara kadardır. Ben burada genel sekreterken Aydın başkanla yaptığımız çalışmalar vardı, bu çalışmalar aramızda sırdır. Sibel hanımla birlikte güzel projelerimizi hayata geçireceğiz. Yeter ki siz bizimle olun. İzmit’i şu yönetse ne olacak bu yönetse ne olacak. Tabi biz de safız ya. Türkiye’deki bazı insanlar bunun beka meselesi olduğunu anlayamıyor. Kimin hangi ağızla konuştuğu belli. Bizde sorun yok, sizin milli ayarlarınızda sorun var” sözlerine yer verdi.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin