Yılmaz Karaca mahkemelik oluyor

0

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca, geçtiğimiz günlerde bir internet televizyonuna bağlanarak isim vermeden Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti yönetim kurulu üyesi Suriye Çatak Tek ile ilgili haddini aşarak adeta saçma sapan açıklamalar yapmıştı.
Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti de Yılmaz Karaca’nın bu sözlerini mahkemeye taşıyor.

GAZETECİ BİLE DEĞİL
Konuyla ilgili Kocaeli Gazeteciler Cemiyetinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca’nın, bir internet televizyonunda yayınlanan programa telefonla bağlanarak cemiyetimizin olağanüstü kongresinde yaşanan olaylarla ilgili olarak Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu üyemiz Suriye ÇATAK TEK’in adını vermeden, “Kadın mı? gazeteci bile değil yaptığım araştırmada”, “Yasaklı olan gazeteci kisvesi altına girmiş bir kişi” sözleri nedeniyle hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz.

30 OCAK’TA
30 Ocak Çarşamba Saat 13.30’da Kocaeli Adliyesi’nde yapılacak suç duyurusunda cemiyet üyelerimizi destek vermeye çağırıyoruz.
Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca, bulunduğu konum itibariyle Türk basın tarihinde bir ilke imza atıp ‘fişleme’ de bulunup, kadın bir gazeteci hakkında ‘Kadın mı?’ gibi ifadeler kullanmıştır. Sayın Yılmaz Karaca’yı ayrımcı, aşağılayıcı ve hadsiz sözleri nedeniyle kınıyoruz.

HER ZAMAN YANINDA OLACAĞIZ
Sayın Suriye ÇATAK TEK, işini layıkıyla yapan bir ‘GAZETECİ’ dir. Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti, Sayın Yılmaz Karaca’nın istediği gibi üyemizi ‘BERTARAF’ etmenin derdinde değil, ‘GAZETECİ’ üyemizin her zaman yanında olacaktır.
Sayın Yılmaz Karaca’yı, üyemiz hakkında nasıl bir araştırmada bulunduğu, üyemizin nasıl gazetecilik kisvesi altına girdiği konusunda açıklama yapmaya, ayrımcı ve aşağılayıcı sözleri nedeniyle özür dilemeye davet ediyoruz.”

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin