Sınav Koleji iddialı geliyor

0
Son dönemde eğitim adına yapılan yatırımlara bir yenisi daha eklendi. Kocaeli Sınav Koleji Şahin Kampüsü 40 milyonluk yatırımla eğitimde çıtayı yükseltmeyi hedefliyor.
BASINLA BULUŞTU
Ramada Otel’de düzenlediği kahvaltıyla basınla bir araya gelen Sınav Koleji yönetimi kampüsün özelliklerini ve güçlü eğitim kadrosunu anlattı. Kahvaltıya Okul kurucusu Prof. Dr. M. Şahin Alagöz, okul kurucusu ve genel koordinatör Dr. Esin Cevrioğlu ve okul müdürü Onur Bahribalaban katıldı. Okul hakkında bilgi veren Bahribalaban kampüsün detaylarını şu şekilde aktardı: “Kocaeli Sınav Koleji Şahin Kampüsü’ uzun zamandır, ideallerimizin ışığında, ilkelerimizden ödün vermeden ilerlediğimiz eğitim yolculuğumuzda kazanmış olduğumuz tecrübe ve başarılarımızın birleşmesi ile sağlam temeller üzerinde ilimizde yükselmektedir.
‘ULUSLARARASI STANDARTLARDA’
Kent merkezinde yerleşmiş bulunan, 25 bin metrekare kapalı alana sahip okulumuz; uluslararası standartlarda spor, sanat ve kültür merkezleri, 80 derslik, 25 tane laboratuvar ve 1600 öğrenci kapasitesiyle bölgemizin eğitim anlayışını ve çehresini değiştirecektir.
‘THE OKUL’
Sınav Koleji, uyguladığı ‘Side to Side’ programı ile “Türkiye’de İngilizce öğretilemiyor” yargısını kırmıştır. Bu program kapsamında eğitim; anadil ve İngilizce olmak üzere farklı iki öğretmenle yapılmakta, haftalık ders programlarında yaklaşık 30 saat İngilizce’ye yer vermektedir. Sınav Eğitim Kurumları 3 temel değer üzerine kurulmuştur: “Takip/Sorumluluk, Hakkaniyet/Dürüstlük, Empati/Duygudaşlık’tan oluşan bu değerler, kısaca ‘The Okul’ olarak adlandırılır. Sınav Koleji’nde 3 temel değerin yanında: sevgi, saygı, dayanışma ve yardımseverlik, fedakarlık, hoşgörü, farklılıklara saygılı olmak, çevre bilinci ve en önemlisi demokrasi kültürü gibi insani değerlerin esas alındığı “Değerler Eğitimi” önemli yer tutar.
EĞİTİM ORDUSU
Muhteşem bir eğitim ordusunun bilgisi, öngörüsü ve vizyoner bir mimari proje ekibi ile inşa edilen kampüsümüzde; öğrencilerimiz,, anaokulundan başlayarak ilkokul, ortaokul, Anadolu ve Fen liselerinde aldıkları eğitim ile nitelikli, lider ve mutlu bireyler olarak ulusal ve uluslararası alanlarda çok büyük başarılara imza atacaklardır. Sınav Koleji, özverili ve bilge öğretmenleri, sınır tanımayan kampüsü, vizyoner kimliği, her alandaki başarıları ve en önemlisi mutlu öğrencileri ile yarattığı farkı hem Kocaeli’de hem ülkemizde hissettirecektir.”

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin