20 yıllık Yörük Sofrası kapandı!

0

İzmit Outlet Center içinde tam 20 yıldır hizmet veren Yörük Sofrası, bildiğiniz gibi eski Hereke Belediye Başkanlarından Ahmet Arıt’a aitti.
Arıt’ın sulu yemeklerle birlikte kebap, pide ve lahmacun servisi de yaptığı bu işletme, iki yıl önce farklı bir yere taşınmıştı.
Ancak Arıt, içinde bulunduğu piyasa şartlarında daha fazla dayanamadı.
Ve Yörük Sofrasını kapatmak zorunda kaldı.
Ahmet Arıt üzgün.
İşsiz kalan çalışanları üzgün.
Yörük Sofrası müdavimleri üzgün.

BIRAKMAK ZORUNDA KALDIK
Yörük Sofrasının sahibi eski Hereke Belediye Başkanı Ahmet Arıt, konuyla ilgili EN Kocaeli’ye açıklamalarda bulundu. Ahmet Arıt, “Ne yazık ki içinde bulunduğumuz piyasa şartlarına daha fazla dayanamadık. Tam 20 yıldır Kocaeli halkına hizmet veriyorduk. Ama ne yazık ki yaptığımız bu işi bırakmak zorunda kaldık” dedi.

GÜCÜMÜZ KALMADI
Sözlerini devam ettiren Ahmet Arıt, “Yörük Sofrasında toplam 11 personelimiz çalışıyordu. Ancak Outlet Center yönetimine de giderek daha fazla gücümüzün kalmadığını ve Yörük Sofrasını kapatmak zorunda kaldığımızı söyledik. Maalesef ülkenin bugünkü şartlarında kurumsal firmalar ayakta kalabiliyor. Bizim gibi daha küçük ölçekli firmalar bu kadar dayanıklı olamıyor” dedi.

ÇOK ÜZGÜNÜZ
Yörük Sofrasını kapattıkları için çok üzgün olduklarını ifade eden Ahmet Arıt, “Böylesi bir işletmeyi kapattığımız için gerçekten çok üzgünüz. Ama ne yazık ki elimizden hiçbir şey gelmiyor. Şu an devam ettirdiğim başka bir ticari faaliyetim yok. Kendimizi biraz beklemeye aldık” açıklamasında bulundu.

Yörük Sofrasının sahibi, eski Hereke Belediye Başkanı Ahmet Arıt ve Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin