0

Çoğu insan diş hekimlerinden ve yapılacak işlemlerden korktuğu için diş sağlığını ihmal edebiliyor. Ancak iyi diş sağlığı uygulaması, sağlıklı bir ağız, diş ve diş etleri için önemlidir. Ayrıca görünümüz ve yaşam kalitenize de yardımcıdır.

“GÜVENDE VE RAHAT”
İzmit Yahya Kaptan Mahallesi Demokrasi Bulvarı’nda 2011 yılından beri hizmet veren Özel Mavi Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, hasta memnuniyeti prensibiyle farkındalık yaratıyor. Ağız ve Diş Sağlığı sektöründe güven ve kalite odaklı çalıştıklarını ifade eden poliklinik ortaklarından aynı zamanda periodontoloji uzmanı Dr. Dt. Emin Altiti ve eşi işletme müdürü Eda Altiti sektörü anlattı. Ağız ve diş sağlığının olduğu kadar hizmet kalitesinin de ne kadar önemli olduğuna dikkat çeken Altiti konuyu şu şekilde özetledi: “Bizler burada 1050 metrekare alanda, 10 uzman hekimimizle birlikte kendimizi anlık diş problemlerine çözüm bulan bir klinik olarak değil, ömür boyu tüm ailenizle ağız ve diş sağlığı ile ilgili her ihtiyacınızda yanınızda olacak bir klinik olarak görüyoruz. Klinikteki her adımınızda kendimizi sizin yerinize koyup, sizi burada “Güvende ve Rahat” hissettirmek için çalışıyoruz.

HAFTANIN 7 GÜNÜ HİZMET
Diş Hekimine gelmenin insanlar için zor olduğunu biliyor, onları anlıyor ve kliniğimizden içeri girdikleri andan itibaren evlerinde gibi rahat hissettirmek için, güler yüzlü ekibimiz ve uzman hekimlerimiz ile yanlarında oluyoruz. Haftanın 7 günü, artan kadro ve çalışan sayımızla 09.00-22.00 saatleri arasında hizmet veriyoruz. Deneyimli hekim kadromuz tarafından, samimi ve güvenilir bir ortamda, tüm teknolojik yeniliklerden yararlanılarak implant, estetik diş hekimliği (lamine, gülüş tasarımı gibi), protez, periodontoloji, endodonti, pedodonti ve ortodonti dallarında hizmet veriyoruz. Hastalarımızdan dijital görüntüleme cihazıyla tüm çene röntgeni alınıp dikkatle teşhis konuluyor. Her hastanın kliniğimizden mutlu olarak ayrılması, deneyimli hekimlerimiz için en önemli konu.

GEÇİCİ DEĞİL, UZUN VADELİ ÇÖZÜM
Diş Hekimliği, malzeme kullanımının yoğun olduğu bir alan. Üstelik kullanılan malzemelerin neredeyse tamamı yurtdışından ithal ediliyor. Milyonlarca kişinin diş tedavisine ihtiyacı olduğu Türkiye’de, çoğu insan bu tedavilere ulaşmakta sorun yaşıyor. Bunun da belli nedenleri var. Son yıllarda Sağlık Bakanlığı’nca açılan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri ve Diş Hastaneleri olmasına rağmen (özellikle belli bölümlere olan) yoğun talep karşılanamıyor. Ayrıca diş tedavilerindeki yüksek fiyatlar insanları kara kara düşündürüyor. Devlet ya da üniversite hastanelerinde tedavi imkanı bulamayanlar, özel hastane, klinik ve muayenehanelere yöneliyor. Buralarda ise yüksek fiyatlar ortaya çıkabiliyor. Ancak uzun vadeli ve kaliteli bir tedavi için malzemenin de en kalitelisini kullanmak gerektiğini unutmamak gerekiyor. Elbette ki bu da bir maliyet gerektiriyor.

Dr. Dt. Emin Altiti

‘SAĞLIĞIN PAZARLIĞI OLMAZ’
Hasta polikliniğimize geldiğinde otomasyon sistemine verilerinin girişi yapıldıktan sonra, radyolojik görüntüleme alınarak gözle göremediğimiz diş kökleri, çürüğün dişte oluşturduğu hasarın boyutu, kist varlığı, kemikteki erime miktarı gibi çenedeki dokular hakkında hekime gereken, önemli bir ön bilgi sağlanıyor. Daha sonra hasta klinik muayene için hekim ile buluşturuluyor. Muayenede hastanın şikayetleri göz önüne alınarak tedavi planlaması yapılıp maliyet bilgilendirmesi veriliyor. Doğru teşhisin, sağlıklı tedavi planlamasının olması gereken protokolü bu şekildedir. Hasta tedavi onayını verdikten sonra ödeme seçeneklerini görüşmesi için bankoya yönlendiriliyor. Son aylarda döviz kurlarındaki artış bizleri de çoğu konuda etkilemiş durumdadır. Yurt dışından ithal ettiğimiz malzeme fiyatlarındaki akıl almaz artış bizleri de hastalarımıza karşı zor durumda bırakıyor. Konu sağlık olunca kullanacağınız malzemenin en kalitelisini almak zorundasınız. Böyle olunca da tabi ki bu durum fiyatlarınıza da yansıyor. Şunu bir kez daha vurgulamak istiyorum; sağlık başka hiçbir şeye benzemez, hafife alınamaz. Uzun vadeli kalıcı çözümler istiyorsak bunun pazarlığı olmaz. Lütfen bunu unutmayalım…

İşletme Müdürü Eda Altiti

DAHA SAĞLIKLI DİŞLER İÇİN
Diş sağlığını korumak ve muhafaza etmek öncelikle hastanın elindedir. Bunu da ağız hijyenine dikkat ederek ve 6 aylık düzenli diş hekimi kontrolüne giderek gerçekleştirebilirler. Günde iki kere ikişer dakika olmak üzere dişler fırçalanmalı ve diş arası temizlik mutlaka sağlanmalıdır. Bilindiğinin aksine diş fırçasıyla dişlere yatay hareket uygulamak yerine dişlere diş etinden dişe doğru süpürme hareketi yaparak ve bunu aynı bölgede 4-5 kez tekrarlayarak ağız hijyenini sağlayabilirsiniz. Ancak buna ek olarak dişler arası temizlik için diş ipi ya da diş arası fırçası gibi aparatlardan yardım almalısınız. Böylelikle ara yüz çürüklerinin önüne geçilebilir ve plak kontrolü sağlanır. Günde toplamda 4-5 dakikalık bir işlemle dişlerinizin sağlığını koruyabilir, hastalıkları önleyebilir böylelikle tedaviler için ayrıca bir zaman ve bütçe ayırmanıza gerek kalmayacaktır. Hem kendiniz hem de örmek teşkil ederek çocuklarımız için bunu alışkanlık haline getirmelisiniz. Bunun yanında 6 aylık rutin diş hekimi muayenenizi de yaptırmayı unutmamalısınız. İkinci önerimiz hastaların tedaviye gereksinimleri varsa bunu ötelememeleridir. Basit tavsiye ya da tedavi yöntemleriyle çözülebilecek bir problem gün geçtikçe büyüyecek, hem maddi hem manevi yükümlülükleri artmaktadır.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin