Keşke tüzük kurultayı için imza toplansaydı

1

Ne yalan söyleyeyim; ben de ilk başta genel başkan dahil tüm örgütlerin değişiminden yani en ufak seçilmiş birimden genel başkana kadar tüm örgütlerin değişiminden yanaydım. Bu düşüncem yeni değil 2011 genel seçim yenilgisinden hemen sonra ve 2014 yerel seçim yenilgisinden hemen sonra da HİT yapmıştı.
Ama demokratik bir insan olduğuna inandığım ve ilk kurultayda mevcut delegenin tamamının oyunu alan yani Ulu Önder Atatürk’ten bile fazla oy alan sayın Genel Başkan’ın verdiği sözlerin arkasında durmadığını üzülerek gördüm. Kendi başarısızlığını iktidar partisinin de oy kaybettiğini söyleyerek perdelemeye çalışması oldukça üzücüdür.
Hangi partiden bahsettiğimi anlamışsınızdır herhalde. Cumuriyet Halk Partisi…
Cumhurbaşkanlığı seçiminde kendi rakibi olan İnce’yi Partinin adayı olarak göstermesi kimilerine göre İNCElik kimilerine göre de rakibini ekarte etmesi.
Bence ikisi de değil; mahalle ve seçmen baskısı ve yaptırdığı kamuoyu anketleri. Biz de hep şunu duyduk; eğer sağcı ya da partili olmayan bir aday olursa parti oyunu CHP ye Cumhurbaşkanlığı oyunu Meral ablaya…

Öyle ya da böyle, iyisiyle kötüsüyle bir seçim yaşadık. İnanıyorum ki bu seçimlerin sonucundan bir tek HDP memnundur. Çünkü bir tek onların baraj problemi vardı ve herhangi bir ittifak içinde yer almadılar. AK Parti kaybetti, CHP kaybetti, İYİ parti kaybetti, MHP oyunu korudu gibi görünse de kaybetti. Cumhurbaşkanı bir maşa buldu onunla tutuyor her şeyi. İhtiyacı kalmadığı zaman o da bir metal deyip onu da yorgunlar arasına koyacaktır.
CHP ye dönecek olursak, İnce tam bir hayal kırıklığı benim ve benim gibi düşünenler için. O akşamın içeriğini açıklamadan da inanmayacağım. O’nun yakın ekibinden birileriyle konuştuğumda sosyal medya dan resimle anlaştık, yazı yazmadık kanıt olmasın diye, anlatamayacağı bir şeyler oldu falan dedi ama nasıl karşı taraf her şeyi göze alıp sokağa çıkıyorsa inanmam ben Türkiye’yi düşündüm falan filan masallarına. Yalnız şu dikkatimi çekti: 100 küsür mitinginde elinde sadece konu başlıklarıyla 2 saat konuşan İnce 5 dakikalık basın toplantısında kameraların gözüne soka soka elindeki A-4 kağıdından baka baka okudu. Varsa bir şey; “bana bu okutturuldu” mesajı gibiydi.
Neyse; isterdim ki İnce her şeye rağmen genel başkana gidip “Emrindeyim sayın Genel Başkan’ım ” demeliydi. Tamam değişim şart ta demeli ama hele bi yerel seçimleri beraber kol kola atlatalım, sonra yine değişim demeliydi ya da hep söylediği demokratik olmayan tüzük kurultayın toplamak için 15 gün de noter kanalıyla sadece tüzüğü değiştirmek için imza toplamalıydı.

O da koltuktakini devirip yerine oturmak ve aynı işleri yapmak için verdiği hem de FOX TV de son yılların reyting rekorlarını alt üst eden canlı yayında bilmem kaç milyonun gözlerinin içine bakarak “Kemal Kılıçdaroğlu’nun karşısına bir daha aday çıkmam” dediği halde yok delege önümüze geç derse karşı koyamam falan söylemleri  40 senedir partinin mutfağında görev yapan beni inandıramaz. Vekil,il-ilçe  başkanlığı, yönetim , meclis üyesi gibi beklentisi olanlar da yemez ama işlerine öyle geldiği için inanmış görünürler. Ama gerçek sandıkta tosladıkları zaman anlarlar bunun heyhat olduğunu…
Sonuç olarak İkisi de hayal kırıklığı. Türkiye’nin 1. Başkanı Recep Tayyip Erdoğan , CHP yi 16 senedir % 22’nin altına ne yaptıysa düşüremedi ama bu olaylar önümüzdeki yerel seçimlerde Türkiye de baraj rakamlarının altına düşürecektir.
Keşke 3. bir yol olsa. Ben kendi adıma daha önce de ilan ettiğim gibi ikisiyle de yol yürümeyeceğim. Ömrüm yeterse 3. yolu bekleyeceğim..
Hep  ” TÜRKİYE NE ZAMAN SIKIŞSA BİR KEMAL GELİR ANADOLUDAN ” dedik ama OLMADI Sayın Genel Başkanım …

                            3. YOL DA BULUŞMAK DİLEĞİYLE , SEVGİ VE SAYGILARIMLA

1 Yorum

  1. Çoook erken ve yanlış yorum. CHP TÜM TÜRKİYEMİZ DE GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYOR.
    HAKARET VE ÇAMUR ATMALARININ DOZUNUN ARTMASI ANKET SONUÇLARININ CHP LEHİNE HİÇ OLMADIĞI KADAR YÜKSEK ÇIKMASI.
    AYNEN 1989 YEREL SEÇİMLERİ GİBİ SOSYAL DEMOKRATLAR CİDDİ YÜKSELİŞTE.
    MARTIN SONU BAHAR.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin