İlimtepelilerin sosyal ihtiyaçlarını karşılayacak

0

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, ‘kardeş belediye’ olan Kars’ın Susuz Belediye Başkanı Murat Uray’ı ağırladı. Makamda gerçekleştirilen ziyaret sonrasında Başkanlar ilçede yapımı devam eden projeleri gezdi. İlimtepe bölgesinde yapımı devam eden Kültür Merkezi inşaatını gezen başkanlar, gelinen durum hakkında yetkililerden bilgi aldı. Başkan Baran, kısa süre içerisinde merkezin hizmet vermeye başlayacağını belirtti.

1200 KİŞİLİK SALON
Başkan Baran, “10 bin metrekare kapalı alana sahip bir kültür merkezi olacak. İçerisinde sadece 2 bin metrekarelik bir düğün salonu yer alacak. Bin 200 kişi ile düğün yapılabilecek. Selçuklu mimarisi ile inşa ettiğimiz Kocaeli’nin müstesna binalarından biri olacak. 8 bin kişilik bir nüfusa sahip olan İlimtepe bölgemiz için de tüm sosyal ihtiyaçlarını karşılayabileceği bir yapı konumunda.

SOSYAL DONATI ALANLARI
İçerisinde sağlık merkezi, KOMEK, jandarma gibi bölge ihtiyaçlarına cevap verecek sosyal donatı alanları da barındırıyor. Bu proje bölgemiz için hayırlı olsun” ifadelerini kullandı. Susuz Belediye Başkanı Murat Uray da projeyi çok beğendiğini belirterek, “Başkanımız Körfez’e yakışır projelere imza atıyor” ifadelerini kullandı.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin