Fotoğraflarla 15 Temmuz

0

FETÖ tarafından 15 Temmuz 2016’da gerçekleşen hain darbe girişimi, özgürlük için sokağa dökülen halk tarafından engellenmişti.
Bugün darbe girişiminin ikinci yılı. 15 Temmuz şehit olan 251 vatandaşımız ve tüm şehitlerimiz için anma programları düzenleniyor.

YOĞUN İLGİ
Tüm Türkiye’de düzenlenen bu etkinliklerde çeşitli sanatçılar sahneye çıkıyor. İlimizde ise en büyük anma programı İzmit’te gerçekleşti. Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İl Müftülüğü ve ÖNDER tarafından düzenlenen programa hem kent protokolü hem de vatandaş tarafından yoğun ilgi oldu.

“ÖNCE VATAN DEDİLER”
Türkiye’nin 81 ilinden gelen hafızlar, kurulan dev sahnede unutulmaz bir kareografi yaptı. İlk olarak “ÖNCE VATAN DEDİLER” şekline bürünen hafızlar daha sonrasında ise Türkiye hatası şeklini ve ay yıldızı oluşturdu.

ASLANBERK SULTANBEKOV
Başiskele Öncü Gençlik Grubu çoçukları Dursun Ali Erzincalı’nın 15 Temmuz’un sembol isimlerinden şehit Ömer Halisdemir’e yazdığı 30 Kurşun adlı şiiri seslendirdi. Alanda bulunan vatandaşlar duygu dolu anlar yaşadı. Ardından Türkiye’de geniş bir kesimin gönlünde taht kuran Kazakistanlı sanatçı Aslanberk Sultanbekov kendi dilinden şarkıları ve Dombra’yı seslendiridi.

ŞİİR DİNLETİSİ
Halil Necipoğlu ilahilerini meydandaki kalabalığa okudu. Grup Tillo ise sevilen parçaları ile vataaşlara unutulmayacak anlar yaşattı. Ömer Karaoğlu söylediği marşlarla anma programında yer alırken, Dursun Ali Erzincanlı ise şiir dinletisi yaptı. Sabaha kadar Kuran- Kerim Tilaveti yapılırken sabah namazı ile programın sonuna gelindi.

BELEDİYELERİN İKRAMLARI
Ayrıca programda belediyelerin kurduğu standlar vatandaşlara çeşitli ikramlarda bulundu. 15 Temmuz ve tüm şetlerimizin anıldığı o programdan unutulmayacak fotoğraflar:

 

 

 

 

 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin