İşte MHP’nin en genç milletvekili adayı

0

24 Haziran seçimlerinde Türkiye iki şeyi seçecek. Ülkeyi yönetecek Cumhurbaşkanını ve şehirlerini temsil edecek milletvekillerini. Partilerin milletvekili listelerini YSK’ya son teslim etme tarihi yarın. Siyasi partilerden milletvekili adayı listesini açıklayan tek parti bulunuyor. Milliyetçi Hareket Partisi.

BÜYÜK BAŞARI
Ülkücüler son teslim tarihini beklemeden, 81 ilden Ankara’ya göndermek istedikleri milletvekillerini açıkladı. ‘Bizi bu vekil adayları temsil edebilir’ dediler. İlimizdeki listede ise en dikkat çekici özellik genç isimlerin çoğunlukta olması. MHP’nin ilimizdeki en genç milletvekili adayı ise Zeynep Adak. Adak, 22 yaşında. 13. Sıradan milletvekili adayı. Bu genç yaşında MHP listesine girmesi ise büyük bir başarı.
Doğumundan beri hep ülkücü hareketin içinde bulunduğunu söyleyen Adak, ‘Ülkücü olarak yaşamayı öğrendim’ diyor. İşte MHP’nin en genç adayı ile yaptığımız söyleşi.

 İlk olarak Zeynep Adak kimdir?
Aslen Sakaryalıyım. Uzun yıllardır Gebze de ikamet ediyoruz. Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi mezunuyum. Mütevazı bir ailenin 3 çocuğundan biriyim, Muhasebe sektöründe mesleğimi yapıyorum.
Ailenin en büyük çocuğu benim, yakın zamanda annemi kaybettiğim için kardeşlerime hem annelik hem ablalık yapıyorum. 22 yaşında olmama rağmen baya büyüdüğümü ve olgunlaştığımı hayatın akışı içinde hissettiğimi söyleyebilirim. Son olarak ise bekarım.

TÜRK MİLLETİNİN SİGORTASI
Neden MHP’de siyaset yapmak istediniz?
Ailem, akrabalarım hep Ülkücü Hareketin içinde olan insanlardı, ortaokul Yıllarından itibaren tanışmış olduğum Ülkü Ocaklarında çocukluğumu ve en güzel yıllarımı geçirdim, Üniversite eğitimim boyunca da Ülkü Ocaklarında sürekli görev aldım,  dolayısı ile hayata Ülkücü olarak bakmayı öğrendim, Ülkücü olarak yaşamayı öğrendim. Bu sebeple MHP dışında bir partide siyaset yapmam söz konusu bile olamazdı, siyasete zamanla ilgi duymaya başladım ve üniversite biter bitmez MHP Gebze İlçe Başkanlığımıza giderek bende varım, görev ve sorumluluk istiyorum dedim, Sandık görevlisi oldum, Genç Asenalar Başkanlığını yaptım. Milliyetçi Hareket Partisi’nin Türk milletinin sigortası olduğuna canı gönülden inananlardan biriydim, ilkeli ve dürüst siyaset yapan liderimize destek olmak için, önce ülkem ve milletim anlayışı ile siyaset yapan milliyetçi ülkücü aileme katkı sunmak için milletvekili adayı oldum.

24 Haziran erken seçimlerini nasıl yorumluyorsunuz?
Ülkemizin içinden geçmiş olduğu zor ve sıkıntılı süreçler artık ciddi anlamda rahatsızlık veriyordu, Türk milleti varlık ve yokluk çizgisi içinde bir sürece sürüklenmişti. İç ve dış mihraklar, emperyalist güçler tarafından ülkemiz ciddi bir tehdit altında idi, işte tamda böyle bir anda liderimiz, MHP Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli bey, “Devlet elden giderse neyin siyasetini yapacağız” dedi ve Türkiye Cumhuriyeti Devletinin derin bir nefes almasına vesile olacak, 2023 ün güçlü ve büyük Türkiyesi’nin ilk adımı ve mimarı olacak. Erken seçim kararını aldı, Liderimiz bir bakıma büyük bir sorumluluk almış oldu ve bizlerde Liderimizin sorumluluklarına ortak olmak için, Liderimizin yükünü hafifletmek için, Liderimizi mahcup etmemek için var gücümüzle çalışacağız.

KAYITSIZ KALAMAZDIK
Cumhur ittiakını nasıl değerlendiriyorsunuz?
Cumhur İttifakı, liderimizin dediği üzere Millet Aklı’dır. Aklın yolu da birdir, birlik ve beraberlikten geçmektedir. Siyasi anlayışlar farklı olabilir lakin bu ülke hepimizin. Göz göre göre ülkemizi büyük bir kaosa götürecek gelişmelere kayıtsız kalamazdık. Türk Milletinin ayrışmasına sessiz duramazdık. İçimizde dışımızda var olan hainlere karşı ülkemizi kaderine terk edemezdik, Her zaman olduğu gibi önce ülkem ve milletim diyerek, milletimizden yana olduk. Türklüğün tarafında olduk, Ay yıldızın yanında olduk. Ve liderimizin belirttiği üzere Cumhur İttifakı ‘Millet Aklı’ dedik. Cumhur İttifakı millet hareketidir. Millete yan bakan, milli bekamıza kast etmeye çalışıp pusuya yatmış olanları def etme hareketidir.
Cumhur İttifakı, Türkiye’nin istikrarlı yükselişini gaye edinmiş bir sistemdir, Cumhurbaşkanı Yönetim Sistemi ülkemizin geleceği için yapılan Milli Duruştur.

MHP milletvekili adayı listesi sizce nasıl?
MHP Milletvekili Aday Listeleri Türkiye genelinde gayet isabetli ve güzel listeler. Her bir adayımız birbirinden kıymetli ve alanlarında başarılı kişilikler.
Kocaeli içinde aynı düşüncelerim geçerli, Gençlerimizin ön planda olduğu ve en önemlisi tüm Ülke genelindeki MHP listelerinde ki ortak özellik, tüm adaylarımızın “Ülkücü” olmalarıdır. Liderimizin takdirleridir ve liderimizin takdirleri bizler için emirdir.

BÜTÜN VEKİLLER BİZİM PARTİMİZDEN ÇIKSIN
Sizce Kocaeli’den Ankara’ya kaç milletvekili gider?
Tabi bu konuda söz artık büyük Türk milletine aittir.  Gönlümüz ister ki bütün vekiller bizim partimizde çıksın.  Bu konuyla ilgili MHP Kocaeli İl Başkanımız Sayın Aydın Ünlü Bey ile aynı düşünüyorum ve en az 4 milletvekili çıkartırız diye inanıyorum. Bunun için de var gücümüzle çalışıp, vatandaşlarımıza Cumhur İttifakını anlatıp liderimize destek isteyeceğiz.

Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Son olarak şunları önemle söylemek isterim, seçilme yaşının 18 olması ile, gençler siyaset ile biraz daha ilgili olmaya başladılar ve gençlerimiz siyasette ben varım dedikten sonra, Türkiye siyaseti gençleşecektir. Daha genç düşünecek daha genç üretecek daha çok dinamik kazanacaktır. Damarlarındaki asil kanı kirletmemiş olan Türk gençliğinin taze kanı ile siyaset tertemiz ve yeni baştan şekillenecektir…
Bu vesile ile bugünlere gelmemde emeği geçen Başta MHP Gebze İlçe Başkanımız Sayın Ferit Taşdemir’e, ülkü ocaklarımıza, MHP Gebze Kadın Kollarımıza ve tüm MHP Gebze ailesine teşekkürü bir borç bilirim…

 

 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin